Nezaradené

Aké výhody má bývanie v rodinnom dome?

výhody bývania v rodinnom dome oproti bývaniu na byteAk uvažujete nad novým hniezdočkom a neviete sa rozhodnúť, či uprednostniť bývanie v rodinnom dome, alebo radšej ísť do bytu, predstavíme vám výhody bývania v rodinnom dome. Stále mnoho najmä mladých rodín túži ísť bývať do rodinného domu. Častokrát však táto možnosť býva zamietnutá a musia si vybrať druhú možnosť. Nuž, okrem toho, že výstavba domu niečo stojí, aj pozemky majú svoju hodnotu. Pri výstavbe však musíte myslieť na kvalitnú hydroizoláciu základov.

Možnosť vypestovať si vlastné ovocie a zeleninu

čo sadiť na záhrade v apríliAk sa rozhodnete pre stavbu na kľúč a k tomu získate automaticky aj pozemok s úrodnou pôdou, získate najlepšie, čo môžete. Práve úrodná pôda v blízkosti vášho domu vám umožní vypestovať si rôzne potraviny, ktoré sa v obchodných reťazcoch predávajú za astronomické ceny.

Ak máte ešte k tomu priestor aj na zasadenie ovocných stromov a ovocných kríkov, môžete si robiť sirupy, ovocie zamraziť do misky, alebo si ich dať vypáliť a spraviť chutnú pálenku. Mať vlastné ovocie, zeleninu, bylinky – po tom túži každá gazdinka.

Možnosť ísť sa poprechádzať na čerstvý vzduch, možnosť posedenia na záhradke

Nie všetky bytové jednotky majú k dispozícii lodžiu/ balkón a práve v tomto má dom výhodu. Hocikedy, kedy vás napadne, môžete ísť na záhradku, sadnúť si na záhradnú sedačku, pohúpať sa, vypiť si kávu, zatiaľ čo sa vaše malé ratolesti budú hrať s hračkami.

Výhodou bývania v dome je aj možnosť vešať prádlo vo väčšom množstve na sušiak bez toho, aby ste akýmkoľvek spôsobom ohrozovali svoje bývanie plesňami. Najmä cez letné mesiace, kedy je slnko intenzívnejšie, môžete vysušiť väčšie množstvo prádla v priebehu jedného dňa. Po čase musíte počítať s rekonštrukciou domu, pretože nič nevydrží večne, ale určite stojí za to bývať skôr v dome, ako v byte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button