NávodyZáhrada

Máte na chate latrínu? Tieto baktérie vám pomôžu v lepšej starostlivosti

Latríny ako predchodcovia záchodov sú ešte stále používané. Nájdeme ich pri chatách, na záhradách či niekde v lese. Pre mnohých ľudí latríny nepríjemné na použitie a snažia sa im vyhýbať. Vlastníte nejakú latrínu aj vy? Poradíme vám ako sa o ňu rýchlo a jednoducho postarate. Stačiť vám budú baktérie.

Baktérie do latríny
Zdroj obrázku: Ludmila Smite / stock.adobe.com

Aké prínosy majú baktérie do latríny?

Znie to zvláštne, však? Vašim cieľom je možno zbaviť latrínu akýchkoľvek baktérií a teraz máte do nej účelne baktérie dávať.

Pokúsime sa vám vysvetliť, prečo ako veľmi vedia byť baktérie do latríny prínosné a prospešné.

Rozkladajú exkrementy a odstraňujú zápach

Najväčším problémom latrín je silný zápach z rozkladajúcich sa exkrementov a špinavého toaletného papiera.

Baktérie určené do latrín však pomáhajú rozložiť všetko, čo im príde do cesty – exkrementy aj toaletný papier. Zníži sa vám tak častý vývoz a eliminuje sa zápach. Zvýšite tak celkovú životnosť latríny.

Zvýši sa komfort latríny

Latrínu, ktorá nesmrdí a je čistá, sme ochotnejší použiť. Vďaka spomínaným baktériám sa tak zvýši komfort celého vášho pobytu na chate alebo v záhrade.

Aj pre deti bude znesiteľnejšie latrínu využiť, keď zistia, že je skutočne čistá a bez zápachu.

Baktérie viete využiť aj inde

Predpokladáme, že vo vašej domácnosti máte klasický záchod. Výhodou baktérií do latrín je aj skutočnosť, že ich viete použiť aj v bežnom záchode.

Ak máte problémy so zápachom, upchatým odtokom, baktérie sú správnym riešením.

Baktérie viete využívať aj na iných miestach. Za zmienku stoja baktérie do žumpy, akvária či do jazierka, prípadne aj do čističky odpadových vôd.

Všetky informácie o použití prospešných baktérií nájdete na internetovej stránke mrbacteria.sk, kde nájdete široký sortiment produktov s prospešnými baktériami.

Vyskúšali ste už použiť baktérie?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button