Cestovanie

Ako stráviť pekný víkend v Českých Budějoviciach?

České BudejoviceJuhočeský kraj, najmä pobyt v Českých Budějoviciach, je magnetom pre mnohých turistov od nás aj zo zahraničia. České Budějovice sú vyhľadávané pre svoje historické jadro s mnohými cirkevnými, renesančnými a barokovými stavbami. Vzdialený cieľ nemusíte dostať hneď. Ak plánujete cestu do Českých Budejovíc a pôjdete cez Prahu, môžete využiť hotel Praha 7 na prespanie.

Kde začať v Českých Budějoviciach?

Víkend v Českých Budějoviciach začnite poznávaním centra mesta. Samotné Námestie Přemysla Otakara II. je plné stôp veľmi dávnej histórie. Uprostred námestia zahliadnete Samsonovu fontánu zo 18. storočia, kde Samson zápasí s levom. Blízko studne je vsadený bludný kameň a predtým rovnaké miesto slúžilo pre šibenicu.

 pobyt-v-Českých-BudějoviciachPriečelie radnice zdobia sochy Múdrosti, Opatrnosti, Statočnosti a Spravodlivosti.

Čiernu vežu určite neprehliadnete, pretože má výšku 72 metrov a vo veži visí celkom päť zvonov.

Vystúpte na vrchol veže a rozhliadnite sa po meste a okolí. Blízko nájdete aj barokový chrám svätého Mikuláša zo 17. storočia.

Prejdite sa kúsok ďalej a zastavte na Piaristickom námestí s dominikánskym kláštorom a s kostolom Obetovania Panny Márie, s Bielou vežou a zbrojnicou. Než skončíte dnešnú prehliadku mesta, skúste ešte Panskú ulicu s Rabenštejnskou vežou zo 14. storočia.

Čo robiť a čo si pozrieť v Českých Budějoviciach?

Prvý deň poznávania máte za sebou. Zájdite na miesto, kde máte vami objednaný hotel České Budějovice a vyspite sa na ďalšie ranné preskúmavanie okolia.

víkend v Českých BudějoviciachČeské Budějovice majú aj prírodné zaujímavosti, ktoré vám nesmú uniknúť. Mesto a okolie eviduje osem pamätných stromov. Na severozápadnom okraji mesta sa vyberte do prírodnej rezervácie Vrbenský rybníky so štyrmi veľkými rybníky, mokrade a lúkami. Prejsť sa tu môžete po náučnom chodníku „Po hrádzach Vrbenských rybníkov.“

Po hodinách v prírode určite vyhladnete, ale reštaurácie České Budějovice vás pohostia rôznymi druhmi jedál, pochopiteľne nechýba ani špeciality z regiónu.

Pár tipov na záver

Nech už sa budete kochať akýmikoľvek krásami v tomto okolí, bezpečnosť je prvoradá. Dajte si preto pozor na svoje doklady, peňaženku a pod. Pretože nech sa cítite akokoľvek uvoľnene, nikdy neviete, koho stretnete, popr. čo sa vám môže prihodiť.

Taktiež nezabudnite na orientáciu v teréne, dobre sa pripravte ak cestujete z ďaleka a užívajte si krásu tohto miesta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button