Šport

Srvátkový (whey) proteín – Zasýti a pomôže s chudnutím! Ultimátny sprievodca užívaním

Je pre vás novinkou, že proteín môže pomôcť v sťahovaní hmotnosti až k vami vysnívanému číslu? Vedzte, že to tak naozaj je!

Bielkovina patrí k makronutrientom, podobne ako sacharidy a tuky. Má však podľa viacerých štúdií úžasnú schopnosť zasýtiť! K ďalším pozitívam patrí schopnosť zvýšiť metabolizmus o 80 až 100 kalórií za deň! Ak sú bielkoviny zahrnuté v strave v dostatočnej (alebo vyššej) miere, vedia znížiť príjem skonzumovanej energie až o 441 kalórií! To všetko dokazujú viaceré štúdie.

V jednej zo zaujímavých štúdií o bielkovinách sa zistilo, že ak tvorili bielkoviny 25% z objemu celkových skonzumovaných kalórií, došlo k zníženiu túžobných chutí (maškrtenia) o 60%! Rovnako sa znížilo riziko nočných nájazdov na chladničku (neospravedlniteľných rúškom noci). Tie vedia vaše výsledky naozaj efektívne zbrzdiť.

V mnohých štúdiách evidujeme benefit plynúci z nahradenia akéhokoľvek iného zdroja kalórií srvátkovým proteínom. Ak je k tomuto priradená vhodne zvolená forma silového tréningu, môže to urýchliť zníženie telesnej hmotnosti! Odmenou za vykonávanie cvičení bude nadobudnutá svalová hmota – tá zlepší parametre telesnej kompozície a taktiež úroveň vášho metabolizmu v pozitívnom smere.

TIP: Aký whey proteín by ste si mali vybrať? To závisí predovšetkým od vašich chuťových preferencií. Nám sa naozaj osvedčil Gold Standard proteín.

srvatkový whey protein

Netreba zabúdať, že aj lahodne chutiace proteínové nápoje vedia disponovať nutričnými hodnotami vhodnými do redukčnej diéty. To je ďalší dôvod, ktorý môže znížiť riziko, že siahnete po sladkostiach. Je predsa logické, že po vypití úžasného orieškovo-čokoládového proteínu budete mať oveľa menší zálusk na čokoládovo-orieškovú čokoládu.

Proteíny (bielkoviny) môžu jestvovať v rôznej forme. Náhrada stravy, klasické jedlo, doplnok výživy. Ak vsadíme na kvalitu, spojíme racionálne zmýšľanie a trošičku vystúpime z komfortnej zóny, výsledky zaručene prídu!

Tým narážame najmä na ľudí, ktorí sa snažia každé riešenie zjednodušiť. Často skončia pri polotovaroch, namiesto vajíčok alebo ovsených vločiek raňajkujú proteín a kávu, odôvodnia si to jednoduchým –nemám čas-.

Ak však rozumne nakombinujemefitnes pozitívne– jedlá s 1-2 proteínovými koktailmi za deň, nezabudneme na kvalitné tuky v podobe orechov, sviežosť stravovaniu dodáme kusom čerstvého ovocia, máme vyhrané! Spravme z toho zvyk, nájdime riešenie ako to praktizovať čo najčastejšie (ideálne aspoň 5-6x do týždňa), výsledok sa dostaví.

Užívanie srvátkového proteínu je skvelým spôsobom ako zvýšiť denný príjem bielkovín. Tie môžu mať nenahraditeľne priaznivé účinky na vašu diétu a zdravie!

Čo je dôležité si zapamätať?

Srvátkový (whey) proteín je úžasný zdroj bielkovín. Jeho konzumácia je spojená s množstvom benefitov podporujúcich chudnutie. Vyberte si taký, ktorý neobsahuje veľa cukru a tuku. A nech vám chutí, v procese chudnutia je skvelým riešením toho, ako zažehnať riziká siahnutia po obľúbených zakázaných sladkostiach či koláčikoch!

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18469287

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button