Domácnosť

Ako zabrániť prehrievaniu domácnosti?

ako zabrániť prehrievaniu domácnosti v leteAj keď tohtoročné leto neprinieslo veľké horúčavy, bolo pár dní kedy sme sa pasovali s extrémnym teplom v interiéri. Nájsť správne riešenie, ako zabrániť prehrievaniu domácnosti nie je až také komplikované ako sa mnohým zdá. Nemusíte byť ani odborník na bývanie, aby ste vedeli tieto základné veci, o ktorých si povieme nižšie. Ako zabrániť prehrievaniu domácnosti?

Nezabúdajte vetrať skoro ráno alebo neskoro večer

Prehrievaniu domácnosti zabránite tak, že začnete vetrať len skoro ráno alebo neskoro večer. Prečo? Len z toho dôvodu, lebo práve vtedy sú teploty najnižšie a slnko ešte nesvieti tak intenzívne ako počas dňa.

Radšej si privstaňte o pár minút ako sa potom celý deň potiť v interiéri a dýchať neznesiteľný vzduch. Ak ale nestíhate ráno vetrať, lebo odchádzate skoro ráno do práce, máte možnosť vyvetrať ešte večer.

Samozrejme, vtedy je väčšie riziko, že niektorý váš sused bude prekurovať domácnosť kvôli vode, ale v prípade, že nie, môžete zvesela vetrať aj hodinu. Pri vetraní odhrňte všetky záclony, aby sa nestalo, že vám niečo zhodia v prípade, že bude veterno. Prečítajte si aj články ako prať záclony a ako vybieliť záclony.

Žalúzie otáčajte proti slnku

Ďalší spôsob, ako zabrániť prehrievaniu domácnosti, je otočenie žalúzií proti slnku. V prípade, že žalúzie neotáčate proti slnku hneď zavčas rána, hrozí vám výrazné zvýšenie teploty v interiéri.

Preto ak chcete po príchode z práce dýchať normálny vzduch v každučkej miestnosti, nesmiete ešte pred odchodom zabudnúť otočiť žalúzie.

Ochrana proti hmyzu

Ak sa obávate, že vám počas vetrania vbehne hmyz, vyriešte to jednoduchým spôsobom, a to namontujte si siete proti hmyzu. Budete mať záruku, že vás počas spánku nepoštípu komáre a iný hmyz.

Prehrievaniu domácnosti sa dá zabrániť. Dodržiavajte tieto pravidlá a uvidíte, že vzduch vo vašej domácnosti bude dýchateľný.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button