Nezaradené

Ako sa postarať o vaše dvere?

ako sa starať o vaše vchodové dvereV mnohých domácnostiach sú klasické dvere často zanedbávané. Možno je to aj preto, že neplnia takú funkciu, ktorá by nás denne nútila kontrolovať ich stav. Okrem toho, to závisí aj od použitých materiálov. Ako sa postarať o vaše dvere? Niekde sú to len čisto drevené plochy a inde zasa sklenená tabuľa, ktorá sa znečisťuje asi najviac.

Na začiatok stačí dodržiavať základné zásady

V prvom rade by sa mala stať hygiena súčasťou vášho životného štýlu. Dodržiavanie hygienických návykov zabráni šíreniu infekcií a baktérií, ktoré sa určite nachádzajú aj na vašich dverách a kľučkách. Častejšie umývanie rúk týmto problémom môže niekedy predísť.

Ak si chcete vaše interiérové dvere zachovať po dlhú dobu ako nové, musíte ich sem tam pretrieť vlhčenou handričkou a konkrétnym saponátom. Niektoré predajne majú naozaj široký sortiment špeciálnych produktov, ktoré nepoškodia ani tie najjemnejšie materiály.

Niekedy sa ako najlepší čistiaci prostriedok však ukazuje ocot a citrón. V správnom množstve a zriedenom stave s vodou ho mnohé ženy používajú dodnes.

Primeraná údržba dverí

Aj vaše dvere si zaslúžia občas menšiu pozornosť. Dozrieť na ich funkčnosť sa naozaj oplatí. Pánty by ste mali z času na čas naolejovať. Aj v tomto smere si môžete túto cestu uľahčiť a poobzerať sa po spreji, ktorý sa jednoducho aplikuje a nijako neprekáža pri manipulácií s dverami. Spomínali sme, že materiál, z ktorých sa tieto časti vyrábajú môže byť naozaj rôzny.

Dezén a povrchová úprava

Podobne to platí aj o ich dezéne a povrchovej úprave. Vzor s perodrážkou, alebo nádherne vyrezávané a špeciálne tvarované dvere sa na našom trhu nachádzajú stále častejšie. Ich údržba môže byť o niečo náročnejší, ale vďaka dostupným technológiám sa dá  dnes zvládnuť takmer všetko. Ktorú metódu si vyberiete je len na vás. Nezabúdajte ale na pravidelnosť, pretože keď sa na nich usadí prach a špina v spojení s inými látkami, čistenie môže byť naozaj náročné.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button