Ako musíme bojovať so svojou váhou?

ako správne bojovať so svojou váhouHmotnosť a výrazné zmeny v nej sú dilemou nejedného človeka. Ako bojovať so svojou váhou? Pred letným obdobím to platí oveľa viac, pretože ľudia sa chcú pripraviť na dovolenku a čo najviac ohúriť oči ostatných svojou dokonalou postavou, alebo len nosiť pohodlné spodné prádlo. Lenže v niektorých prípadoch sa snaha môže obrátiť proti vám a úbytok hmotnosti byť väčší než ste čakali.


Relatívne spoľahlivé merania

Index telesnej hmotnosti je meradlom relatívnej váhy na základe posúdenia hmotnosti a výšky. Používa sa na zistenie optimálnych parametrov v tejto oblasti. Dnes sa však meria asi všetko a posudzuje podľa najrôznejších údajov. Percento telesného tuku sa v mnohých prípadoch považuje ešte za presnejšiu a spoľahlivejšiu metódu.

Bazálny metabolizmus sa sústreďuje na meranie rýchlosti metabolizmu tela a energie, ktoré potrebuje bežný človek na plnenie svojich každodenných činností. Teda aj taká premena jednotlivých látok v tele pri chôdzi v pohodlných lodičkách alebo počas určitej práce.

Pozrite si aj: TOP 3 sťahovacie korzety

Spôsoby znižovania hmotnosti

Na to, aby ste sa dostali do tej správnej formy existuje niekoľko spôsobov. V prvom rade ide o dobrý životný štýl a pravidelný pohyb. Niekedy je nevyhnutná aj diéta, ale nájsť ten osvedčený recept nie je vždy jednoduché. Niekto má metabolizmus a spaľovanie tukov prirodzene rýchle, iný sa musí najskôr popasovať s genetickou výbavou.

Joga je dobré cvičenie nie len kvôli samotnému chudnutiu. Pomáha udržiavať dobrú psychickú rovnováhu a svalovú výbavu tela. Je ako pevný korzet, ktorý tvaruje dôležité partie ženského tela a pritom pomáha so sebavedomím.

Niekomu vie pomôcť aj kardio cvičenie, ktoré sa vie o zrýchlený metabolizmus postarať tiež. Alebo vyskúšajte silový tréning, podobne ako spomínaná joga zvyšuje pevnosť vašich svalov.


Mohlo by vás zaujímať

Návod ako oživiť nový šatník

Nová sezóna – oživený šatník novými tričkami

Patríte k tým ľuďom, ktorí si pravidelne vymieňajú sezónne veci v šatníku a s príchodom …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.