Nezaradené

Ako musíme bojovať so svojou váhou?

ako správne bojovať so svojou váhouHmotnosť a výrazné zmeny v nej sú dilemou nejedného človeka. Ako bojovať so svojou váhou? Pred letným obdobím to platí oveľa viac, pretože ľudia sa chcú pripraviť na dovolenku a čo najviac ohúriť oči ostatných svojou dokonalou postavou, alebo len nosiť pohodlné spodné prádlo. Lenže v niektorých prípadoch sa snaha môže obrátiť proti vám a úbytok hmotnosti byť väčší než ste čakali.

Relatívne spoľahlivé merania

Index telesnej hmotnosti je meradlom relatívnej váhy na základe posúdenia hmotnosti a výšky. Používa sa na zistenie optimálnych parametrov v tejto oblasti. Dnes sa však meria asi všetko a posudzuje podľa najrôznejších údajov. Percento telesného tuku sa v mnohých prípadoch považuje ešte za presnejšiu a spoľahlivejšiu metódu.

Bazálny metabolizmus sa sústreďuje na meranie rýchlosti metabolizmu tela a energie, ktoré potrebuje bežný človek na plnenie svojich každodenných činností. Teda aj taká premena jednotlivých látok v tele pri chôdzi v pohodlných lodičkách alebo počas určitej práce.

Pozrite si aj: TOP 3 sťahovacie korzety

Spôsoby znižovania hmotnosti

Na to, aby ste sa dostali do tej správnej formy existuje niekoľko spôsobov. V prvom rade ide o dobrý životný štýl a pravidelný pohyb. Niekedy je nevyhnutná aj diéta, ale nájsť ten osvedčený recept nie je vždy jednoduché. Niekto má metabolizmus a spaľovanie tukov prirodzene rýchle, iný sa musí najskôr popasovať s genetickou výbavou.

Joga je dobré cvičenie nie len kvôli samotnému chudnutiu. Pomáha udržiavať dobrú psychickú rovnováhu a svalovú výbavu tela. Je ako pevný korzet, ktorý tvaruje dôležité partie ženského tela a pritom pomáha so sebavedomím.

Niekomu vie pomôcť aj kardio cvičenie, ktoré sa vie o zrýchlený metabolizmus postarať tiež. Alebo vyskúšajte silový tréning, podobne ako spomínaná joga zvyšuje pevnosť vašich svalov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button