Nezaradené

Ako na prípravné práce pri stavbe domu?

prípravné práce na stavbu domuVýstavba rodinného domu si vyžaduje veľa prípravnej práce a administratívy ktorú musíme absolvovať pred prvým výkopom. Je toho naozaj veľa čo je potrebné spraviť. Veľmi dôležité sú geodetické práce a služby katastra.

Začína to už kúpou stavebného pozemku. Pri samotnej kúpe takéhoto pozemku je potrebné previesť vlastnícke práva a toto všetko musí byť zaznamenané na katastri. Na katastri toho ale vieme vybaviť a zistiť oveľa viac.

V prvom rade sú to vlastnícke práca k danej nehnuteľnosti. Či už sa jedná o pozemok, rodinný dom alebo byt, vieme tu nájsť vlastníkov takýchto nehnuteľností a prípadne aj ťarchy a vecné bremená ktoré sa k nehnuteľnosti viažu.

Veľkou časťou agendy katastra sú geodetické práce a služby. Tieto využijete pri rozdeľovaní pozemku na jednotlivé stavebné parcely, alebo aj naopak pri spájaní jednotlivých pozemkov do väčšieho celku.

Geometrický plán

Často je dôležité mať vyhotovený takzvaný geometrický plán. Tu sa jedná o grafické znázornenie danej nehnuteľnosti pred zmenami a po ich zmene. Tiež sú na ňom vyznačené parcelné čísla a právne vzťahy.

Na webe kataster.sk je možné všetky tieto veci vybaviť na jednom mieste. V prípade že nemáte čas si všetko študovať a vybavovať, je tiež možné si objednať celú takúto administratívu u odborníkov na geodéziu a kartografiu ktorí sa postarajú o všetko dôležité. Do ruky už iba dostanete požadované dokumenty.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button