PrečoZdravie a krása

Prečo používať sirup z agáve?

agave a kaktusChcete nahradiť biely cukor v strave za zdravší variant a chcete niečo iné než med alebo stéviu? Potom máte možnosť vyskúšať sirup z agáve. Jeho používanie prináša veľa výhod.

Ako sa získava sirup z agáve

Sirup z agáve je prirodzené sladidlo, ktoré sa získava z kaktusu agáve. Je pôvodom z Mexika. V podstate sa jedná o šťavu, ktorá vyteká z listov kaktusu po ich narezaní.

Vyrába sa technológiou odparovania vo vákuu pri teplote do 45 ° C. Práve vďaka nízkej teplote pri výrobe zostávajú v sirupe zachované jeho výživové hodnoty.

Vlastnosti sirupu z agáve

Sirup obsahuje veľké množstvo fruktózy, menšie množstvo glukózy a sacharózy. Pretože je fruktóza sladšia ako repný cukor, je sirup z agáve dvakrát sladší ako biely cukor, ale i med.

Vďaka neutrálnej chuti sa výborne hodí na pečenie, k dosladeniu müsli, kaší, do čaju aj do kávy. Sirup na rozdiel od medu necukornatie. Je ľahko stráviteľný, podporuje činnosť žlčníka, metabolizmus tukov a je tiež vhodný pre deti.

Výhody – prečo sirup používať

Vhodný pre diabetikov

Hlavnou zložkou sirupu je inulín, ktorý nestimuluje pankreas k produkcii inzulínu a tak nedochádza k zvýšeniu hladiny krvného cukru tak ako po konzumácii medu alebo cukru. Glykemický index sirupu je nízky.

Vďaka týmto vlastnostiam je sirup vhodný pre niektorývh diabetikov, pre hypoglykemikov a ľudí, ktorí majú problémy s trávením sacharózy. Pri diabete sa pred použitím sirupu radšej poraďte so svojím lekárom.

Vysoký obsah vitamínov a minerálov

Agávový sirup má vysoký obsah železa a nezanedbateľné množstvo vápnika, horčíka a zinku.

Priaznivé účinky na tráviaci systém

druhy cukru
agávový sirup

Inulín je probiotikum a podporuje zdravú črevnú mikroflóru. Sirup sa veľmi dobre trávi, podporuje metabolické funkcie, činnosť žlčníka a trávenie tukov.

Vhodný pri redukčnej diéte

Sirup je vhodný pre ľudí s nadváhou a pri redukčných diétach. Vďaka dvojnásobnej sladivosti ho možno použiť polovičné množstvo, teda pri rovnakej sladkej chuti skonzumujete polovičné množstvo kalórií.

Sirup z agave Proti cholesterolu

Pôsobí preventívne proti usadzovaniu cholesterolu v cievach.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button