Auto-moto

Prečo je chiptuning vhodný nielen pre tunerov, ale aj pre firmy?

Pod pojmom „chiptuning“ si zvyčajne predstavíme nejaký „osobák“, s ktorým sa majiteľ ženie „čo to dá“ napriek dopravným predpisom. Chiptuning však vôbec nie je na to, aby sa porušovali dopravné predpisy.

Chiptuning vhodný pre tunerov
Zdroj obrázka: Autor: m.mphoto / Shutterstock.com

Na porušovanie predpisov nemyslite. Výhody chiptuningu nespočívajú len vo vyššom výkone

Áno, vďaka dobrému chiptuningu sa zlepší dynamika chodu auta. To ale neznamená, že rýchlejšie auto musí porušovať dopravné predpisy. Táto novonadobudnutá dynamika, ktorá sa prejavuje lepšou odozvou na plynový pedál, razantnejšími reakciami motora a zvýšením krútiaceho momentu v nižších otáčkach, je v prvom rade vhodná na krízové situácie, keď sa vám prudšie reakcie auta skutočne zídu.

Nie je to však len o lepšej dynamike. Keďže auto získa už pri čiastočnej záťaži vyšší krútiaci moment, klesne aj spotreba paliva.

Samozrejme, to vo veľkej miere záleží aj od štýlu jazdy každého vodiča. Nemôžete čakať, že budete mať priaznivú spotrebu aj keď budete z auta žmýkať maximum.

Lepšia spotreba a jazdné vlastnosti pri záťaži? To je niečo pre firemné dodávky

Chiptuning však rozhodne nie je len pre tých nadšencov, ktorí chcú aj z obyčajného auta dostať aj tie posledné kvapky výkonu, ktoré sa v jeho útrobách skrývajú. Skvelo sa hodí aj pre firmy s nákladnými vozidlami.

Nie, neznamená to, že s vašimi firemnými dodávkami budete doručovať tovar ako pomocou rýchlej leteckej prepravy. Avšak optimalizácia spotreby a tým aj pravidelných nákladov potrebných na fungovanie vozového parku je niečo, čo určite zaujme nejedného podnikateľa. Samozrejme aj spomínaný lepší priebehu krútiaceho momentu využijete aj v nákladných automobiloch. A obzvlášť ho oceníte pri veľkej záťaži.

Toto všetko samozrejme funguje bez toho, aby sa znížila životnosť motora. Nemusíte sa tak báť, či už pri osobnom, alebo nákladnom aute, že chvíľkové nadšenie rýchlo vystriedajú časté návštevy servisu. Nič také nehrozí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button