Auto-moto

Ako opraviť prepichnutú pneumatiku na automobile?

prepichnutá pneumatikaPrepichnutá pneumatika je pomerne častou poruchou na ceste, s ktorou sa stretáva veľa vodičov motorových vozidiel. Keď nejde o veľké prerazenie, tak možno pneumatiku opraviť pomocou sady náradia na opravu, a to počas niekoľkých minút. Ako opraviť prepichnutú pneumatiku na automobile?

Postup ako opraviť prepichnutú pneumatiku na automobile?

Keď sa pustíte do opravy prepichnutej pneumatiky sami, bez pomoci servisu, potom nutne musíte mať k dispozícii sadu náradia na opravu pneumatík.

Prvým krokom je odstránenie čiapočky z ventilu kolesa. Potom vyskrutkujete aj stred ventilu.

´ako opraviť pneumatikuNásledne si pripravíte fľašu s hmotou, ktorá poslúži ako tesniaci prvok. Po prerazení viečka na fľašu ihneď naskrutkujte prepojovaciu trubičku, jej druhý koniec potom vsuňte na ventil.

Kompletný obsah fľaše vytlačte do pneumatiky. Následne vyberte trubičku z ventilu a priskrutkujte späť jeho stred.

Po dokončení tejto práce už môžete opäť pneumatiku nafúknuť. Pozor si dajte na správny tlak, ten by sa mal pohybovať maximálne v hodnote 2,5 baru. Po dofúknutí namontujte ventilček a máte hotovo.

Avšak pozor, opravenú pneumatiku je potreba vyskúšať pred tým, než sa vydáte na dlhšiu cestu.

ako opraviť pneumatiku na automobileMajte tiež na pamäti, že sa jedná len o provizórne riešenie, takže odporúčam pneumatiku ihneď vymeniť, akonáhle dôjdete domov alebo do servisu.

Pamätajte tiež na to, že pre vás platí znížená maximálna rýchlosť 80km / h.

Čo je potrebné k oprave prepichnutej pneumatiky

  • sada náradia na opravu pneumatiky
  • kompresor

Ako dlho oprava potrvá?

Skúsenejší vodič zvládne opravu prepichnutej pneumatiky na automobile počas desiatich až pätnástich minút. Prečítajte si aj článok Ako opraviť defekt na bicykli.

Aké budú náklady na opravu pneumatiky?

Sada náradia na opravu pneumatík stojí od cca 25 €. Jej súčasťou je zvyčajne tesniaci prípravok vo fľaši, prepojovacia trubička, prípadne aj ďalšie komponenty.

Spoľahlivý, prenosný autokompresor, ktorý vám bude ukazovať aj aktuálny tlak v pneumatike kúpite cez internet za 10€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button