Financie

Ako rozbehnúť svoje podnikanie úspešne?

ako rozbehnuť úspešné podnikanieMať vlastný podnik a viesť ho je snom mnohým mladých ambicióznych ľudí. Podnikanie však nie je prechádzka ružovou záhradou a častokrát si to mnohí ľudia rozmyslia, pretože ich odrádza množstvo byrokracie a behanie z jedného úradu na druhý. Ako ale úspešne rozbehnúť svoje podnikanie?

Živnosť, alebo s.r.o.?

Skôr, ako začnete čokoľvek vybavovať, zvážte, či je pre vás lepšia živnosť alebo s.r.o. Práve od tohto bude záležať celý proces zakladania firmy. Každé jedno má svoje výhody, ale i nevýhody, pretože je ťažké povedať, ktoré je lepšie.

Napríklad založenie životnosti trvá len pár dní, hovorí sa, že 2-4 dni. Výhodou s.r.o. spoločností je ale to, že spoločníci firmy neručia celým majetkom ako je to v prípade živností. Vyberte si to, čo je pre vás lepšie a výhodnejšie.

Vyberte si sídlo spoločnosti

Keď už budete vedieť, že si vyberiete s.r.o., pri zápise do OR bude potrebné uviesť aj sídlo firmy. Zmena sídla spoločnosti sa dá zrealizovať kedykoľvek, no odporúčame vám nájsť si dobré sídlo firmy hneď na začiatku. Takto sa vyhnete zbytočným problémom.

Ako začínajúci podnikateľ však potrebujete reprezentatívne sídlo firmy, ktoré si zákazníci zapamätajú a vám prinesie prestíž. Predsa len sídliť v lukratívnej štvrti miest prináša podnikateľom len samé pozitíva.

Vyberte si preto skôr virtuálne sídlo v Bratislave, kde bude sídliť vaša firma, ale vy sa na tejto adrese nebudete reálne nachádzať. Úlohou týchto virtuálnych sídiel je zviditeľniť podnikanie, priniesť prestíž a znížiť výdavky na zabezpečenie chodu kancelárskych priestorov.

Vlastná web stránka

Aby ste sa však mohli prezentovať na internete, potrebujete vlastný firemný web. Tvorbe nových web stránok sa venujú viaceré agentúry, preto stačí, ak jednu z nich s bohatými skúsenosťami oslovíte a oni vám na základe vašich požiadaviek vytvoria vašu novú web stránku.

Treba sa zamerať predovšetkým na pútavý webdizajn a kvalitný obsah. Samozrejme, aj portfólio produktov je tiež veľmi dôležité.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button