Ako liečiť

Konopná masť na hemoroidy

konopné masti na hemoroidySnáď každého z vás už niekedy trápili hemoroidy. Na toto ochorenie, ktoré síce zo zdravotného hľadiska zvyčajne nie je nijako závažné, ale dokáže byť veľmi nepríjemné, pôsobí až prekvapivo dobre konopná masť. Aké je jej zloženie a ako pôsobí? Odpovede sa dozviete v dnešnom článku konopná masť na hemoroidy.

Obsah článku:

  • Čo sú hemoroidy
  • Delibutus konopná masť na hemoroidy
  • Zloženie konopnej masti
  • Postup použitia konopnej masti
  • Aké budú náklady

Čo sú to hemoroidy?

V jednom z predchádzajúcich článkov sme si povedali, ako liečiť hemoroidy. Ide o ochorenie, kedy v oblasti konečníka dochádza k zdureniu žíl. Môže ho sprevádzať silná bolesť či dokonca krvácanie. Nepríjemné je to najmä vo chvíľach, keď sedíte, prípadne sa pohybujete.

ako liečiť hemoroidyAk sa u vás toto ochorenie vyskytuje zriedkavo, potom nie je potrebné ho príliš riešiť. Často hemoroidy po niekoľkých dňoch sami zmiznú.

V prípade, že vás však trápi častejšie, je už na mieste využitie liečebných procedúr. Na hemoroidy existujú lieky. Klasická liečba zvyčajne spočíva v aplikácii čapíkov, krémov a mastí. Jednou z možností je práve využitie konopnej masti na hemoroidy.

Topvet konopná masť na hemoroidy

konopná masť na hemoroidy
TOPVET konopná masť

Účinným pomocníkom v boji s hemoroidmi je konopná masť. Tá slúži nielen k rýchlejšiemu odzneniu choroby, teda k tomu, že sa žilové pletence v oblasti konečníka uvoľnia, ale má aj príjemne chladivé účinky. Vďaka tomu vás prakticky okamžite prejde jeden z hlavných príznakov – bolesť.

Možno sa pýtate, či je táto masť vôbec legálna, keď obsahuje výťažky z konope. Potom vedzte, že ide o produkt, ktorý je schválený a možno ho bežne kúpiť v tuzemských lekárňach a internetových obchodoch.

Topvet konopná masť na hemoroidy má hojivé účinky. Výrazným rysom je tiež to, že pôsobí ako antiseptikum. Masť je vyrobená na prírodnej báze. Vzhľadom k tomu, že neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré by mohli u niektorých jedincov spôsobovať podráždenie, je vhodná prakticky pre každého z vás.

Zloženie konopnej masti

Konopná masť na hemoroidy sa skladá z niekoľkých látok a výťažkov z rastlín. Okrem konope siateho je v nej obsiahnuté aj bambucké maslo, gaštan konský (používa sa aj pre konskú masť), dub letný a včelí vosk, ktorý spolu s olejom dodáva masti príslušnú štruktúru.

Bambucké maslo, ktoré je jednou zo zložiek masti, je významným zdrojom vitamínov A, E a F. Pôsobí tak priaznivo na hojenie rán, ale používa sa aj do prípravkov, s ktorými sa ošetrujú spáleniny.

Do masti na hemoroidy je bambucké maslo pridávané okrem iného aj z toho dôvodu, že zvyšuje odolnosť kože a pôsobí proti infekciám.

Postup použitia konopnej masti

Používanie Topvet konopnej masti na hemoroidy je veľmi jednoduché. Tubu, v ktorej sa masť nachádza, otvorte a naneste na postihnuté miesto v oblasti konečníka.

Jemne ju votrite na hemoroidy a nechajte pôsobiť. Masť je vhodné používať po dobu niekoľkých dní, aplikujte ju zhruba 2x – 3x denne.

Aké budú náklady na liečbu hemoroidov?

Konopná masť vás nevyjde nijako zvlášť draho. Pokiaľ ju zakúpite online, bude vás stáť 3 €. Ide o 50 ml balenie. To je úplne postačujúce na niekoľko liečebných procedúr.

Ak sa vám cena zdá príliš vysoká, potom vedzte, že ide o vysoko účinný preparát, s ktorým je väčšina zákazníkov nadmieru spokojná. Vyskúšajte túto masť a sami uvidíte, či vám pomôže. Potom nám môžete oznámiť svoje pocity, stačí napísať pár viet do komentára.

Podobné články

1 komentár

  1. konopne pripravky su velky hit posledne roky a naozaj zaberaju, na vsetko mozne na klby na zapaly a podobne, mne ale na hemoroidy viac zabrala mast hemostop, ta bola naozaj prijemna po aplikacii

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button