Ako si vybrať

Podľa čoho vybrať poschodovú posteľ?

podľa čoho vyberať poschodovú posteľPoschodové postele už dlhé roky dobre slúžia rodičom, hlavne vtedy ak je viac detí a málo izieb a priestoru v byte. Sama som niekoľko rokov takto spala na vrchnom poschodí, čo sa mi síce vôbec nepáčilo, no nikdy som si na to nemohla sťažovať. Ak sa aj niekto bojí, že by dieťa vypadlo z vrchného poschodia, myslím si, že je to prehnaný strach. Všetky poschodové postele sú totiž zabezpečené na ochranu dieťaťa. Preto je minimálna šanca, že sa takéto nešťastie stane. Podľa čoho vybrať poschodovú posteľ?

Poschodové postele sa však využívajú aj v prípade, ak je dieťa samo. Posteľ je spojená so stolom, alebo so skriňou a tým sa opäť snaží zabrať čo najmenej miesta.

poschodové postelePre samotné dieťa, je takáto posteľ oveľa zaujímavejšia, keďže po nej môže loziť a spí vo výške. Výhodou je už aj to spomínané šetrenie priestoru a ukladacie priestory, ktoré zvyknú byť pod posteľou.

Nie je to však pravidlom, že každá poschodová posteľ má aj ukladací priestor. Závisí to aj od toho, v akej finančnej výške si ju zaobstaráte. Modely a druhy postelí sa líšia.

Na čo treba prí výbere poschodovej postele dávať pozor?

  • Bezpečnosť – Určite prvoradá vec, na ktorú hľadí každý rodič. Treba si poriadne premyslieť, akú posteľ kupujete a aj keď ju kúpite, prezrieť či je všetko v poriadku.
  • Pre koho je posteľ určená – Tu môžu nastať problémy, ak je v jednej izbe chlapec a dievča. Vtedy treba brať ohľad na oboch a aj podľa toho vybrať štýl postele. Skôr sa zamerať na neutrálne farby, ktorými sú: zelená, žltá, béžová, oranžová atď. . Ak sú dvaja chlapci, alebo dve dievčatá výber postele je oveľa jednoduchší. Stačí len sledovať, čo sa im páči, aké majú radi farby, poprípade rozprávkové postavičky a zvieratká.
  • Ak je väčší vekový rozdiel medzi deťmi – Aj v takomto prípade sa treba skôr držať neutrálnych farieb a tiež štýlu.

dievčenská poschodová posteľAj keď spolužitie súrodencov v jednej izbe nemusí byť idylkou, aj takáto poschodová posteľ ich môže zblížiť.

Preto treba dať aj im priestor, ak sú už väčší, aby si povedali, ako si predstavujú svoju izbu a veci v nej zariadené. Poschodová posteľ sa nekupuje len na jeden rok, ale na niekoľko rokov, preto je určite lepšie nespraviť chybu, aby ste to potom neľutovali, že vám deti odmietnu v nej spať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button