Kuchyňa

Plánujete rekonštrukciu kuchyne? Čo takto si dať drevenú podlahu?

Nebolo to až tak dávno, keď prvou voľbou pri výbere podlahy do kuchyne bola dlažba. Príchod vinylových podláh však v tejto oblasti doslova zamiešal karty. Hlavne vďaka tomu, že vinyl je na rozdiel od dlažby pocitovo teplý a tým pádom oveľa príjemnejší. To však neznamená, že žiadne iné alternatívy nie sú.

Ako na rekonštrukciu kúpeľne
Zdroj obrázka: Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Vyššia cena, ktorá za to maximálne stojí

Prečo si do kuchyne nedať drevenú podlahu? Tá má množstvo výhod, ale hneď na úvod je potrebné poznamenať, že patrí medzi drahšie podlahy. Preto si dobre spočítajte náklady na kuchynskú linku, nutné spotrebiče aj tie „doplnkové“ akým je napríklad umývačka riadu Miele a ostatné náklady na rekonštrukciu kuchyne a ak budete mať v rámci svojho rozpočtu stále priestor, drevená podlaha bude skvelou voľbou.

Aj napriek vyššej cene sa investícia do drevenej podlahy maximálne oplatí. Má potenciál vydržať roky a vlastne až desaťročia. Ak sa aj poškodí, je totižto jednoduché renovovať poškodený kus a nie je nutné meniť celú podlahu. Vďaka tomu drevená podlaha zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti. Je pocitovo teplá, takže vám aj vďaka nej bude vo vašej kuchyni vždy príjemne.

Vyzerá skvelo a vyniká svojimi vlastnosťami

Drevená podlaha je skvelou voľbou aj po dizajnovej stránke. Hodí sa prakticky do akokoľvek ladeného interiéru. Chcete rustikálnu, industriálnu, či obľúbenú minimalistickú kuchyňu? Drevená podlaha bude vždy dobrou voľbou.

Medzi výhody drevených podláh patrí aj izolácia zvuku. Hluk sa od drevenej podlahy neodráža ďalej. A v porovnaní s inými druhmi podláh sa minimálne nabíja statickou elektrinou, takže menej priťahuje prah.

Za nevýhodu je možné považovať potrebu pravidelnej starostlivosti a údržby, takže napríklad lak na parkety budete mať doma určite vždy v zásobe. Samozrejme ak budete chcieť, aby vaša drevená podlaha vyzerala stále skvelo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button