Auto-moto

Pätica vecí, ktoré sa oplatí mať v aute

Pre veľké množstvo ľudí je auto vecou, ktorú využívajú denne. Preto nezaškodí venovať pozornosť veciam, ktoré vám môžu zlepšiť komfort pri každodennom používaní auta, prípadne pomôcť prekonať nečakané situácie.

Aké doplnky si kúpiť do auta
Zdroj obrázka: Autor: Dragana Gordic / Shutterstock.com

Gumené rohože a štartovacie káble

Nebudeme teraz hovoriť tak o náhradných dieloch ako o rôznych doplnkoch a drobnostiach, ktoré je vždy dobré mať. Či už pre využitie pri každodenných činnostiach, alebo v rôznych výnimočných situáciách, ktoré môžu nastať ani neviete kedy.

Začneme gumenými rohožami. Tie sú praktické hlavne v zime, ale ak si chcete zjednodušiť starostlivosť o interiér vášho vozidla, kľudne ich nechajte v aute celoročne. Ich čistenie je totižto maximálne jednoduché, čo sa o textilných koberčekoch povedať nedá.

Ďalšou vecou na našom zozname sú štartovacie káble. Aj keď sa väčšine ľudí ich použitie taktiež spája hlavne s mrazivým počasím, ktoré negatívne vplýva na autobatériu, nikdy neviete, kedy autobatéria (alebo alternátor) zlyhá a vy tak nebudete schopný naštartovať. To sa môže stať aj v lete.

Taška, deflektory a autokamera

Pokračujeme niečím, čo nemá priamo súvis s automobilmi, ale určite pôjde o jednu z najčastejšie využívaných vecí. Čo to je? No predsa tašky. Ak máte doma niekoľko bavlnených tašiek s potlačou, čo takto si jednu, či dve nechať v aute?

Keď sa budete chcieť po ceste z práce staviť na nákup, nebudete musieť rozmýšľať, či máte so sebou tašku. Samozrejme, takých situácií, v ktorých sa hodí mať poruke tašku, je oveľa viac.

Ak sa vrátime k autodoplnkom, rozhodne odporúčame deflektory. Ak si počas jazdy budete chcieť dopriať trochu čerstvého vzduchu, deflektory zabránia prievanu a taktiež zahmlievaniu okien počas dažďa.

Ako poslednú spomenieme autokameru. Nezodpovedných a neohľaduplných vodičov je na cestách viac než dosť a tak sa môžete stať účastníkom nehody bez ohľadu na to ako opatrne a predpisovo jazdíte. Samozrejme, len málokto z týchto vodičov si prizná chybu a tak vám (a polícii) môže autokamera pomôcť pri určovaní vinníka nehody.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button