Nezaradené

Ak si vybrať dobré tienenie interiéru?

ako si správne vybrať tienenie do interieruSlnečným lúčov je teraz na jeseň pomenej. Cez letné mesiace nám ale spôsobujú nemalé problémy – interiér sa prehrieva a teplo v interiéri ohrozuje náš zdravotný stav.

Ak si chcete kúpiť ešte pred začiatkom budúcej letnej sezóny nové tienenie interiéru, poradíme vám, ktoré si všímať a poradíme vám, ktoré sa vám budú hodiť do interiéru. Výber nového tienenia sa zdá byť ľahký, no on ľahký určite nie je.

Hliníkové žalúzie

Kvalitné tienenie, s jednoduchým ovládaním a jednoduchá montáž. Toto vás čaká, ak si vyberiete klasiku v podobe interiérového žalúzia. Nie však hocijakého. Odporúčame vám vyberať horizontálne hliníkové žalúzie. Perfektne zapasuje do každého interiéru a na akýkoľvek typ okien (plastové, drevené okná). Majú retiazkové ovládanie, ktoré je považované za najjednoduchšie.

Poskytne vám súkromie a zároveň ochráni vaše izby pred prehrievaním. Zastieraním proti slnku docielite udržanie optimálnej teploty v interiéri aj cez tie najväčšie horúčavy.

Interiérové rolety

Poskytnú efektívne tienenie, predávajú sa v rôznom farebnom prevedení a udržia optimálnu teplotu v interiéri bez akýchkoľvek veľkých ďalších investícií. Určite vás osloví najmä možnosť osadenia interiérových roliet bez nutnosti vŕtania do rámov okien.

Vyberajte si z ponuky pružinových, retiazkových, motorických roliet. Najobľúbenejšiu sú retiazkové bambusové rolety, ktorú sú vyrobené z kvalitnej drevenej tkaniny a hodia sa do moderne zariadených interiérov.

Rolety vynikajúco udržia optimálnu klímu v interiéri a cez zimu zase plnia tepelno-izolačnú funkciu (to však najmä exteriérové vonkajšie rolety).

Kvalitní dodávatelia

Ak chcete naozaj kvalitné tienenie, vyberajte si kvalitných dodávateľov. Rolety musia byť z kvalitnej látky, z kvalitného materiálu. Žalúzie sa nesmie zasekávať – musí mať kvalitné retiazkové ovládanie.

Rolety musia mať zase elegantný vzhľad, ktorý nebude narúšať atmosféru v interiéri a v zimných mesiacoch musí slúžiť aj ako ochrana pred únikom tepla z interiéru do exteriéru. Navyše musí byť 100% spoľahlivé. Určite nechcete, aby nábytok začal pod vplyvom slnečného žiarenia meniť svoj tvar.

Napríklad v takej detskej izbe cez zimu oceníte, keď vám slnko bude vyhrievať podlahu. Môže sa však stať, že na tých miestach, kde nebudú kusové detské koberce, vám farba podlahy môže blednúť.

Vyberajte si interiérové rolety a klasické interiérové žalúzie z kvalitného hliníka a máte istotu, že vám toto tienenie ochráni interiér pred agresívnymi slnečnými lúčmi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button