Nezaradené

Ako vyberať nízkozdvižné vozíky?

Výrobné haly, sklady či supermarkety. Tu všade, ale aj na mnohých ďalších miesta sa oplatí mať pomocníka v podobe nízkozdvižného vozíka. A keďže ide o skvelého, no zároveň aj nákladného pracanta, mali by ste byť pri jeho nákupe obozretný. Ako a podľa čoho vyberať také nízkozdvižné vozíky?

návod ako vyberať vysokozdvižné vozíkyV prvom rade zvážte, na čo presne bude paletový vozík slúžiť. Poznáme totiž nízkozdvižné vozíky s rôznou dĺžkou a šírkou vidlíc, tiež také, čo majú pokované alebo nerezové vidlice, alebo inak vozíky inak uspôsobené na svoj účel.

Ďalším dôležitým parametrom podstatným nielen pri nákupe vozíkov, ale najmä pre jeho budúce využitie, je jeho nosnosť. Na trhu totiž existuje skutočne pestrá škála nízkozdvižných vozíkov, ktoré sa odlišujú okrem iného aj svojou nosnosťou. Pre lepšiu orientáciu sú vozíky radené do hmotnostných tried. A rovnako tak, ako budete podľa účelu vyberať dĺžku vidlíc, mala by vás zaujímať aj jeho nosnosť.

Nosnosti vozíkov sa pohybujú v rozmedzí niekoľko stoviek kilogramov po niekoľko ton. Pri výbere si potom musíte premyslieť, aký ťažký náklad budete prevážať a podľa toho následne vybrať požadovanú hodnotu.

Kolieska nie sú len tak

Ako je dôležitý materiál, z ktorého je vyrobený paletový vozík, tak je dôležitý aj materiál, z ktorého sú vyrobené jeho kolieska. Tie môžu byť napríklad gumové, polyuretánové či nylonové. Každý typ má pritom svoje výhody aj nevýhody. Napríklad také gumové kolesá nie sú vhodné na hladké a rovné povrchy. Polyuretánové kolesá sú zase pevné a nosné, nylonové kolesá vám dobre poslúžia na pestrej škále povrchov.

Dôležitý je aj počet valčekov, ktoré sa nachádzajú na konci vidlíc. Ak ich je viac za sebou, tak je vozík vhodný aj na menej rovné povrchy. Na rovné povrchy postačí, ak je na vidlici jeden valček.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button