Nezaradené

Ako pohodlne získať znalecký posudok?

znalecký posudokKúpa vlastného bývania je snom každého mladého človeka. Zároveň to ale môže byť aj veľmi náročné obdobie. Odhliadnuc od potreby veľkého množstva financií určených na kúpu nehnuteľnosti je to vysoko náročný proces čo sa týka byrokracie.

Dnes je väčšina nehnuteľností, prevažne bytov a rodinných domov financovaná pomocou hypotekárneho úveru, prípadne v kombinácii hypotéky a stavebného sporenia. Samozrejme je potrebné mať nasporené nejaké vlastné peniaze.

Preč sú doby keď banky poskytovali sto percentné hypotéky. Dnes je ideálne aby sme mali nasporených aspoň 20 percent požadovaných prostriedkov. Zvyšok je možné potom doplniť bankovými produktami.

Pri žiadosti o hypotekárny úver je ale potrebné dokladovať množstvo vecí. Jedným z najdôležitejších dokumentov ktoré banky pri posudzovaní vyžadujú je aj znalecký posudok kupovanej nehnuteľnosti.

Ak ste sa doposiaľ nestretli s informáciami o tomto dokumente tu je pár základných vecí ktoré je potrebné ovládať. Znalecký posudok je dokument ktorý oceňuje danú nehnuteľnosť. Oceňovanie nehnuteľnosti vypracováva znalec nehnuteľnosti. Tu je potrebné dať si pozor aby bol takýto znalec zapísaný v zozname znalcov ktorý vedie ministerstvo spravodlivosti. Iba vtedy je zaručené že financujúca banka bude takýto dokument akceptovať.

Na webe zoznam-znalcov.sk nájdete ešte oveľa viac informácií na túto tému. Rovnako je možné si tu online takýto znalecký posudok objednať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button