Nezaradené

3 dôvody prečo sa oplatia drevené okná

moderné drevené oknáÁno, čítate správne. Článok nebude hovoriť o plastových oknách, ktoré sú v posledných rokoch tak často skloňované a prezentované, ale o klasike v podobe dreva. Práve drevené okná sa totiž vracajú v plnej paráde a postupne si získavajú stratené pozície na trhu. Samozrejme, nehovoríme o klasických drevených oknách aké si pamätáme povedzme zo základnej školy, ale naopak, máme na mysli drevené okná „vylepšené“ o viaceré moderné technológie. Prinášame tri dôvody, prečo sa oplatia drevené okná.

1. Unikátny mix klasiky a moderny

Už sme to naznačili, kvalitné drevené okná 21. storočia ponúkajú naozaj unikátny mix toho klasického a moderného.

Klasikou je v tomto podaní drevo, materiál, ktorý poznali naši predkovia a ktorý má oproti plastu viacero výhod. Drevo totiž dokáže „dýchať,“ je príjemne vzdušné a je skrátka kusom prírody v našom domove.

No a modernou sú rôzne kombinácie okien s inými materiálmi, napríklad hliníkom. Okná takto dokážu ideálne „zapasovať“ na konkrétny dom, v ktorom bývate, a to po estetickej i funkčnej stránke.

2. Znížite energetickú náročnosť

Moderné drevená okná, alebo tzv. Eurookná, sú rozdelené do viacerých energetických tried. Čisto prakticky – s eurooknami EUROMAX ušetríte cca 11 % na energiách, s typom ECOMAX ULTRA až 26 %, potom s typom DUOMAX 20 % a s DUOMAX ULTRA až 35 %!

A to sú už naozaj zaujímavé čísla, nad ktorými má zmysel sa zamyslieť. Práve energetická úspora je niečo, na čom si autori moderných drevených okien dali veľmi záležať a sú veľkým benefitom tohto produktu.

3. Estetická stránka

No a v neposlednom rade je tu estetická stránka a to, ako váš dom vyzerá zvonku. Pekné drevené okná dodajú domu určitý šmrnc a nezabudnuteľný vzhľad, ktorý viete ešte vhodne vykombinovať s ďalšími doplnkami interiéru alebo exteriéru.

Takže pokiaľ si dávate záležať okrem funkčnej stránke aj na estetike, budú moderné drevené okná tým správnym riešením.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button