Nezaradené

Kedy potrebujeme geometrický plán?

Vyhotovenie geometrického plánu je jedna z najčastejších služieb ktoré vykonáva geodet. Jedná sa vlastne o grafické znázornenie pozemku, prípadne stavby na ňom umiestnenej spolu s vlastníckymi právami a ďalšími podstatnými vecami. Situácií kedy potrebujeme vypracovať geometrický plán je veľa ale najčastejšie sa jedná o tieto úkony.

Vypracovanie geometrického plánu pri rozostavanej stavbe. Toto sa používa pri žiadosti o získanie hypotekárneho úveru. Keď je už stavba úspešne ukončená a čaká nás kolaudácia, tak rovnako potrebujeme zameranie dokončenej stavby. Prikladá sa k žiadosti o kolaudačné konanie.

V praxi sa tiež často stretávame s vecným bremenom. Napríklad ako právo prechodu. Toto býva tiež súčasťou geometrického plánu. S požiadavkou na geodetické služby sa bežný občan nestretáva často. Je preto bežné že nepoznáte viacerých geodetov s ktorých si môžete vybrať na základe skúseností, prípadne referencií od svojich známych.

Našťastie dnes existuje internet a tu je možné nájsť overených geodetov profesionálov. Na webe dobrygeodet.sk si môžete tieto služby rovno aj objednať. Ak neviete presne čo potrebujete v danej oblasti, tak samozrejme Vám zamestnanci aj poradia a usmernia.

Nemusíte strácať čas študovaním problematiky. Požadované dokumenty Vám vypracuje geodet aj vo Vašom regióne a doručí na Vašu adresu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button