Nezaradené

Ako vybrať vhodný luster do obývačky?

casca-ako-vybrat-lusterNie je tajomstvom, že luster dokáže oživiť akýkoľvek priestor. Dizajnový luster môže byť dominantou interiéru, zaujímavé sú nielen tradičné rustikálne lustre, ale aj kované typy, drevené i krištáľové varianty. Moderné lustre sa hodia do minimalisticky riešených interiérov a ich tvar dokáže priestoru vdýchnuť nový ráz. Čím sa riadiť, keď si vyberáte luster do obývačky?

Luster dodá domácnosti osobitý štýl

Luster je kľúčovou súčasťou každej obývačky. Dokáže oživiť aj nudný priestor a vytvoriť tak útulné prostredie. Vďaka lustru dokáže aj bežný panelový byt získať štýl a unikátnosť.

Dôležité je zvoliť osvetlenie, ktoré bude vyhovovať všetkým členom domácnosti, bude pôsobiť príjemne a navodí pokojnú atmosféru.

Aký luster zvoliť a kam ho umiestniť?

Klasický luster sa obvykle umiestňuje do stredu miestnosti, podporuje sústredené vnímanie a zdôrazňuje stred. Je veľmi vhodný do miestností, kde je najdôležitejšia ich stredná časť. Práve v nej môže byť umiestnený veľký stôl, konferenčný stolík, biliard alebo iný zaujímavý prvok.

Ak sa chystáte zaobstarať si stredový luster, nikdy nezabúdajte ani na doplnkové svetlá – stojace a stolné lampy, prípadne nástenné svietidlá.

Stavte na moderné osvetlenie

Zaujímate sa o moderné osvetlenie? Neviete, aký luster do obývačky zvoliť? Moderné lustre do obývačiek sú skvelým spôsobom ako dotiahnuť interiérový dizajn do dokonalosti.

Povestnú čerešničku na torte si môžete dopriať zvolením lustrov nevšedných dizajnov a zaujímavých materiálov. Obľúbené sú lustre z matného chrómu a akryluza použitia úsporného LED osvetlenia.

Čím ďalej tým viac sú obľúbené aj netradičné kombinácie klasických materiálov ako je kov s inými materiálmi. Veľkú dizajnovú službu vám urobia aj úsporné halogénové žiarivky, s ktorými môžete znížiť vašu spotrebu až na pätinu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button