Nezaradené

Ako zvýšiť bezpečnosť na cestách?

návod ako zvýšiť bezpečnosť na cestáchNepotrebujeme realizovať žiaden prieskum na to, aby sme zistili, že kvalita väčšiny slovenských ciest je v žalostnom stave. V niektorých úsekoch sa v priebehu krátkej doby stane niekoľko nehôd a nie vždy za to môže práve ľudský faktor. Ako teda zvýšiť bezpečnosť na cestách?

Pravidelným kontrolovaním verejného osvetlenia

Vo výraznej miere bezpečnosť na cestách ovplyvňuje aj verejné osvetlenie. Akonáhle však prestane fungovať, resp. sa na niektorom mieste ukáže porucha, je potrebné okamžite túto poruchu nahlásiť a  opraviť.

Akonáhle nebudú cesty osvetlené, hrozia kolízie, ktoré môžu vo výraznej miere ovplyvniť premávku. Je nevyhnutné preto pravidelne vykonávať svetelné merania, najmä však po realizácii, resp. inštalácii novej sústavy verejného osvetlenia.

Osvetlením priechodov pre chodcov

Príčinou kolízii áut môžu byť aj chodci, a to najmä tí, ktorí prechádzajú na druhú stranu cesty mimo priechodov pre chodcov.

Vo výraznej miere by pomohlo zvýšiť bezpečnosť na cestách práve kvalitné trváce osvetlenie priechodov pre chodcov. Z dostatočnej vzdialenosti bude vidieť miesto, kde sa nachádza priechod pre chodcov, čím vodičov upozorní na zvýšenie ostražitosti.

Sústredením sa na jazdu

Mnohí z vás určite počas jazdy pozerajú svoj telefón a nesústredia sa na šoférovanie. Práve pozeraním sa na telefón ohrozujete nielen seba, ale aj ostatných účastníkov premávky. Sústreďte sa na šoférovanie a nenechajte sa rozptýliť naozaj ničím. Aj vy tak prispejete k zvýšeniu bezpečnosti na cestách.

Bezpečnosť na cestách ovplyvníte ale aj pravidelným servisovaním svojho automobilu. Napríklad ak máte opotrebované stierače, odporúčame vám nahradiť ich kvalitnejšími stieračmi BOSCH Aerotwin. Ak máte problémy s brzdovými kotúčmi, neváhajte a dajte si ich okamžite vymeniť.

Ak sa chcete cítiť na cestách bezpečne, dodržiavajte rýchlosť, sústreďte sa na jazdu a nezapínajte diaľkové svetlá, keď ide oproti vám iné vozidlo. Bezpečnosť na cestách sa zvýši aj vtedy, keď mestá a obce investujú do kvalitného verejného osvetlenia.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button