Kuchyňa

Dôvody, prečo uprednostniť nerezový drez

V každom kuchynskom prostredí je drez nevyhnutnou súčasťou. S ostatným kuchynským príslušenstvom sa podieľa na príprave, čistote, chuti a v neposlednom rade aj na kvalite potravín. Ponuka kuchynských drezov je ozaj široká, v tomto článku sa však pozrieme na výber tradičných nerezových modelov. V čom sú výnimočné?

Prečo si kúpiť nerezový drez
Zdroj foto: NavinTar / Shutterstock.com

Na kuchynský drez pozeráme ako na celok, ktorý musí byť v jednotnom štýle a dizajne s kuchynskou linkou. Dôležitý je aj účel, spôsob inštalácie a funkčné vlastnosti, aby nám slúžil dlhé roky.

Prečo práve nerezový kuchynský drez?

Za čarom kuchynskej klasiky sa skrýva nejeden nerezový drez z ušľachtilej ocele. Zaraďujeme ich medzi najrozšírenejšie na slovenskom a českom trhu.

V kuchynskom prostredí sa rýchlo adaptovali najmä pre trvácnosť a cenovú dostupnosť.

Nerezové drezy sa od seba líšia rôznou povrchovou úpravou, vďaka čomu sú žiadané aj v moderných domácnostiach. Aké alternatívy sú dostupné?

Aké sú možnosti pri výbere nerezových drezov?

Nerezový drez môže mať hladkú lesklú povrchovú úpravu, ktorá pôsobí veľmi luxusne. Využíva sa najmä v sterilných minimalistických kuchyniach, kde je príprava jedál zriedkavejšia.

Pri bežnom používaní totiž hrozia odery a viditeľné škrabance. Za praktickejšie riešenie sú považované štruktúrované nerezové drezy, kde opotrebovanie na povrchu nie je také zreteľné.

Neutrálny dizajn navyše umožňuje kombináciu rôznych odtieňov a kuchynských štýlov.

Ako si vybrať nerezový drez
Zdroj foto: kitzcorner / Shutterstock.com

Čo ešte treba vedieť o nerezových drezoch?

Vzhľad drezu je ako prvé, čo na ňom obdivujeme. Netreba však dlho zotrvať len pri povrchu a jeho estetických vlastnostiach.

Z praktického hľadiska na nerezových drezoch oceňujeme ich odolnosť voči kyslému a mastnému znečisteniu, pevnosť, ale zároveň aj flexibilitu.

Týmito vlastnosťami sa vyznačujú aj obľúbené Blanco drezy do kuchyne a ich hygienicky nezávadné jedno alebo dvoj vaničkové nerezové modely.

O nadčasové nerezové drezy je neutíchajúci vysoký záujem, preto sa ponúkajú ako farebne univerzálne a stále kuchynské príslušenstvo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button