Nezaradené

Čo s vašou záľubou počas dovolenky?

čo robiť s akváriom a touto záľubou počas dovolenkyDovolenková sezóna sa ešte stále neskončila a niektorí ľudia si práve v tomto období vyberajú najideálnejšiu dovolenku. Slnko už nemusí byť tak horúce a turistov je vo vybranej destinácií tiež oveľa menej. Pokiaľ sa však chystáte na dovolenku a máte koníček, ktorý vám to trochu narúša, mali by sme pre vás niekoľko nápadov. Ak je vašou záľubou chov rybičiek a máte obavu o to, kto sa o ne počas vašej neprítomnosti postará, nemusíte zúfať priatelia. Vždy existuje riešenie, len je ho potrebné dotiahnuť do konca.

Ak idete na kratšie dovolenku, rybičky v pohode prežijú. Stačí im kúpiť špeciálne krmivo a zabezpečiť prívod elektrickej energie, ktorá sa postará o zvyšok.

Začnite s jednoduchším typom akvária

Súčasná akvaristika je na čas nenáročným koníčkom, ktorý  vám  spríjemní nejednu chvíľu a pripraví viac zábavy, než by ste si mysleli.

Ak sa ale vyberáte na spomínanú dovolenku, musíte vyriešiť problém, ako svoje akvárium počas tohto obdobia zabezpečiť. Ideálne je všetko zvažovať ešte niekoľko mesiacov dopredu.

Zaistite dostatočný prísun krmiva

krmivo a ako sa postarať o rybičky počas dovolenkyAk je vaše hobby v začiatkoch odporúčame nano akvárium Dennerle, ktoré má všetky predpoklady na to, aby aj vaše rybičky vydržali niekoľko dní bez starostlivosti.

Poprípade stačí kúpiť špeciálne krmivo a zaistiť bezpečný prívod elektrickej energie na občasné okysličenie vody v nádrži akvária.

Existujú na to aj špeciálne elektrické zásuvky, ktoré sa dajú nastaviť na zapojenie spotrebiča do siete v konkrétnych hodinách a intervaloch.

Aj svetlo zohráva dôležitú úlohu

Dnes je súčasťou akvária a celého systému dokonale prepracovaná technika, UV sterilizátory, čerpadlá a filtre, ktoré zastúpia človeka v plnej miere.

Pokiaľ by ste sa obávali, že krmivo nebude v dostatočnom množstve a nechcete, aby vám po návrate z dovolenky v nádrži zostali len rastliny určené do akvária, skúste sa pohrať aj s nastavením svetla. To je „pánom“ života na zemi a aj bežný človek sa riadi podľa jeho intenzity.

Regulovanie svetla môže regulovať aj hlad vašich rybičiek. Pokiaľ teda nemáte v blízkosti suseda a inú osobu, ktorá by z času na čas tieto veci skontrolovala, nezabudnite na naše rady.

Podobné články

1 komentár

  1. Rybičky vydrží bez krmení 14 dní naprosto bez problémů. Ony si něco v akváriu najdou. Ale doporučit miníčko jako případ akvárka, které vydrží dlouho bez údržby je trochu divné. Čím větší akvárko tím větší rovnováha a tím déle vydrží bez péče. Nebojte se odjet na dva týdny pryč, nic neštelujte, nic neřešte. 🙂

    Jak pomůže světlo rybičkám od hladu? Jako že se jim zpomalí metabolizmus (metabolismus ryby se řídí hlavně teplotou), když uberu dobu svícení, nebo, že sežerou řasu, která se bude tvořit, když světlo nechám svítit déle (za týden či dva by asi řasa jen tak nevznikla)?

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button