Nezaradené

Ako úspešne zvládnuť život na materskej dovolenke?

návod ako zvládnuť život na materskej dovolenkePo narodení bábätka, či už prvého, druhého, alebo štvrtého, sa život mamičky obráti hore nohami. Zrazu aj tie najbežnejšie činnosti, ktorým sa doteraz venovala, bude musieť prispôsobiť potrebám a túžbam svojich detí. Ako ale úspešne zvládnuť život na materskej dovolenke a nezblázniť sa popri tom?

Vytvorte si časový harmonogram čo sa týka starostlivosti o domácnosť

Aj keď sa pri dieťatku veľmi ťažko plánuje, najmä čo sa týka starostlivosti o domácnosť, odporúčame vám variť jednoduché jedlá a pokojne aj na viac dní. Uvedomte si, že nemáte nadpozemskú moc, aby ste všetko stihli za jeden deň.

Každá návšteva počíta s tým, že domácnosť nebude uprataná tip-top. Záležať bude predovšetkým na bábätku a všetko záleží od toho, ako sa v daný deň cíti, ako spí a podobne. Skúste si vytvoriť časový harmonogram.

Jeden deň varte, druhý deň žehlite a tretí kľudne upratujte. Nezabúdajte, že nie ste na to sama. Ochotne vám pomôže nielen partner, ale aj starí rodičia dieťatka. Navyše, keď dieťatko dáte do Montessori škôlky v Trenčíne, získate viac času na domáce práce. Samozrejme ale, ročné dieťa do škôlky nedáte.

Vďaka prechádzkam prídete na iné myšlienky

S dieťatkom budete musieť chodievať pravidelne na prechádzky. Pre vás ako mamičku budú tieto prechádzky vykúpením. Nebudete musieť celé dni tráviť sama medzi štyrmi stenami, ale budete môcť ísť niekam do spoločnosti, teda ak sa to spoločnosťou dá nazvať.

Čerstvý vzduch, iné mamičky na ihrisku a celkovo prechádzky vám pomôžu prísť na iné myšlienky. Ak nechcete celý čas len kočíkovať, zaobstarajte si kvalitný Ergobaby nosič zo 100% organickej bavlny, vďaka ktorému budete mať dieťatko neustále pri sebe. Pre správny vývoj bábätka sú dotyky matky priam nevyhnutné.

Baby šatky alebo Ergobaby nosiče sú pre prvorodičky skvelou pomôckou najmä vtedy, ak potrebujú popri starostlivosti o bábätko spraviť aj mnohé domáce práce. Konkrétne babyšatky značky Tula sú vhodné, ako aj výrobca uvádza, na celé nosiace obdobie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button