Domácnosť

Chystáte veľké interiérové zmeny? Nepreceňte svoje sily

Asi to pozná každý z vás. Príde čas, keď sa usporiadanie domácnosti opozerá, zariadenie opotrebuje a vy dostanete silné nutkanie, niečo s tým urobiť. Niekedy stačí premiestniť nábytok, vymeniť staré záclony za nové, obnoviť dekorácie. A inokedy jednoducho cítite, že je čas na generálnu obmenu podstatných častí interiéru.

Interierové zmeny a pekná pohovka
Zdroj foto: Stokkete / Shutterstock.com

Ak si neviete poradiť, nájdite odborníka

Potreba zmeny dokáže byť veľmi intenzívna a naliehavá. Nie každý je však vybavený citom pre zariaďovanie interiéru s dôrazom na detail a účel. Nehovoriac o tom, že drvivá väčšina obydlí je čo do priestoru nie práve ideálne veľká, a tak je nutné často robiť kompromisy.

Ak sa obávate, že by ste tak kombinovali, až by ste prekombinovali, oslovte radšej skúseného bytového dizajnéra so skúsenosťami a nápadmi, o ktorých sa vám ani nesníva.

Inšpirovať sa však môžete napríklad aj ponukou internetových obchodov s nábytkom a dekoráciami, kde sa neraz nachádzajú aj ukážky bytového dizajnu a vkusného zariadenia jednotlivých interiérov.

Zatiaľ, čo vy by ste pôvodne presunuli len konferenčný stolík do opačného kúta izby, oveľa zaujímavejšie by mohlo byť celú izbu prevrátiť hore nohami tak, aby vás výsledok ohromil.

Pripravte si rozpočet

Takéto zariadenie izieb, samozrejme, niečo stojí. Aj pri menšom priestore, či jednej miestnosti musíte počítať s určitým rozpočtom. Preto dobre zvážte, čo všetko chcete zariadiť a vyčleňte si na túto položku v rámci svojho rekonštrukčného rozpočtu dostatok financií.

Ako naplánovať pohovku a orzmiestnenie obývačky
Zdroj foto: Naphat_Jorjee / Shutterstock.com

Podstatné detaily

Súčasťou komplexnej premeny obvykle býva aj výmena dekorácií a drobných detailov. Niektoré si radi ponecháte pre ich duševnú hodnotu, iné poputujú do krabíc. Steny však rozhodne nenechávajte prázdne.

Vkusná a originálna dekorácia je proste nutná vec a keď správne vyberiete, neunikne pozornosti žiadnej návštevy. Obrazy vymeňte za štýlové a moderné plagáty, ktorých sú v ponuke stovky.

Obsah každého jedného z nich bezpochyby nájde svojho majiteľa, či už máte radi mestá, prírodu, grafiku, retro obrázky alebo abstrakcie. Zoženiete ako samostatné plagáty, tak aj celé série skladajúce sa z niekoľkých kusov.

Vitajte, posaďte sa!

Ťažko si predstaviť obývačku bez poriadnej sedačky, na ktorej sa nájde dostatok miesta nielen pre vás, ale i pre prípadné návštevy.

Gauč je obvykle dominantou ústrednej miestnosti v byte či dome, preto by sme pri jeho výbere mali byť mimoriadne nároční a vyberať dôkladne. Prečítajte si aj ako vyčistiť gauč.

Ak nemáte inú možnosť a tento kus nábytku musí nutne plniť aj funkciu alternatívneho lôžka, potom bude pre vás optimálnym riešením rozkladacia pohovka. Typov a prevedení je hneď niekoľko:

  • vysúvacia s rozložením,
  • rozkladacia s matracmi,
  • so systémom click clack,
  • s belgickým systémom rozkladania,
  • sklápacia.
Nákup konferenčného stolíka
Zdroj foto: Pressmaster / Shutterstock.com

Pri výbere majte na zreteli predovšetkým to, akú funkciu bude vaša nová pohovka plniť najčastejšie. V každom prípade by ste mali zvoliť pohovku s myšlienkou na to, že ju nebudete obmieňať každý rok.

Preto ak vaše nároky spĺňa zrovna tá, ktorá o niečo prekračuje vami stanovený finančný limit, zvážte to v záujme kvality a dlhodobej investície. V tomto ohľade sa totiž kompromisy zrovna príliš nevyplácajú. Dôležitým parametrom pri výbere sedačky je práve materiál, z ktorého je vyrobená.

Zvoľte ideálne ten, ktorý má ľahko udržiavateľnú úpravu, aby ste nemuseli poťah prať pri každej malej nehode.

V prípade, že máte deti, odporúčame pri výbere posunúť tento parameter na popredné miesta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button