Návody

Akých pravidiel sa držať pri čistení kúpeľne?

Kúpeľňa je miestnosť, kde hodnoty vlhkosti stúpajú vysoko a preto je potrebné byť obozretní. Čistenie kúpeľne sa nesmie odfláknuť, inak by sa to prejavilo na znehodnotení vybavenia. Akých pravidiel sa ale držať pri čistení kúpeľne?

Základné pravidla na čistenie kúpeľne
Zdroj obrázka: Autor: Krasula / Shutterstock.com

Nezabúdajte vyčistiť priestor medzi obkladačkami

Pri čistení kúpeľne sa nesmie zabúdať na čistenie priestoru medzi obkladačkami. Škáry sú najrizikovejším miestom v kúpeľni a väčšina z nás práve v týchto priestoroch zaznamená vznik plesní.

Odporúčame vám tento priestor čistiť klasickým chemickým prípravkom, ktorý používate na čistenie umývadla, či sprchového kúta a vane. Využiť môžete starú vyradenú zubnú kefku, ktorá sa dostane aj do tých najtenších škár.

Venujte pozornosť škáram aj za kúpeľňovým nábytkom, či spotrebičmi. Kontrolovať a častejšie čistiť by sa mal priestor za uterákmi na ruky, za rebríkovým radiátorom, za sušičkou, práčkou, ale aj v okolí moderných skriniek pod umývadlom.

Utierajte tesnenia práčky a zásobník

Práčka je dôležitá súčasť kúpeľne a preto by sa nemala podceňovať ani jej údržba. Po každom praní je nutné utrieť tesnenia práčky, ale aj zásobník na tekuté pracie gély, či aviváže. Akonáhle budete tieto miesta podceňovať, vytvoria sa vám plesne, čo spôsobí aj zapáchanie prádla.

Umývajte a dôkladne utieranie tesnenia a zásobník a predídete znehodnoteniu práčky. Môže sa stať, že po čase budete potrebovať vymeniť ložisko do práčky Electrolux, avšak v súčasnosti to nie je problém. Ak ale zanedbáte údržbu práčky, už len ťažko ju vrátite do pôvodného stavu.

Aby ste mali krásnu kúpeľňu, nezabúdajte dôkladne čistiť aj dvierka do sprchového kúta, či vaňové zásteny, ak máte vaňu. Okrem toho je dôležité čistiť aj tesnenia vodovodných batérií a pravidelne meniť uteráky, aby vám nevlhli a nespôsobili plesnenie stien.

Viackrát za týždeň by ste mali vyprášiť kúpeľňové predložky, nakoľko sa na nich zachytávajú pracovné čiastočky a predovšetkým vlasy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button