Nezaradené

Ako zvýšiť výkon zamestnanca v kancelárii?

ako správne zvýšiť výkon zamestnancaAj keď mnohí pochybujú o tom, že práca v kancelárii je vyčerpávajúca, tí, ktorí tak pracujú, veľmi dobre vedia, že takýto typ práce má svoje výhody, ale aj nevýhody. Ako ale zvýšiť výkon zamestnanca v kancelárii? Pracujete aj vy v kancelárii a chcete zvýšiť svoj výkon? Inšpirujte sa našimi radami.

Rannou rozcvičkou

Každé ráno, ešte predtým, ako sa naraňajkujete, oblečiete a vypijete kávu, dajte si menšiu rozcvičku. Aj pol hodina intenzívneho cvičenia zabráni poklesu vašej produktivity a čo je hlavné – nebude vás bolieť chrbát, bolesti hlavy ustúpia a vy sa budete cítiť dobre.

Nezabúdajte aj na očnú gymnastiku. Tým, že budete celý deň pozerať do počítača, by ste ju mali precvičovať.

Pitím tekutín

zápach z úst - pitný režimNajmä cez letné mesiace, keď bývajú neznesiteľné horúčavy ráno aj večer, je priam nutné piť podstatne viac tekutín, ako bežné dni.

Ak chcete zvýšiť svoj výkon v práci, majte na kancelárskom stole vždy plný pohár vody/čaju. Pitie kávy nestačí.

Ak máte oddychovú zónu a máte možnosť ju využívať, usaďte sa na chvíľu do kresla a oddýchnite si.

Menením polohy

Stále rovnaká poloha a osem hodín sedenia na kancelárskej stoličke nikomu nezvýši výkon. Odborníci tvrdia, že by sme sa každú pol hodinu mali prejsť po kancelárii, či už na WC, pre vodu, alebo len tak. Zabránite tak vzniku karpálneho tunela a ochránite svoje kríže a krčnú chrbticu.

Pochvalou

Zvýšiť výkon zamestnanca dokáže zamestnávateľ pochvalou. Ak bude svojich zamestnancov neustále chváliť, zaujímať sa o to, ako sa im darí, či nemajú s niečím problém, na prekvapenie mnohých zamestnanec začne pracovať podstatne rýchlejšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button