Nezaradené

Ako sa postarať o pokožku, aby vyzerala vždy sviežo a zdravo?

pokožka a pleť sviežo a zdravoZimné obdobie sa pomaly, ale isto končí. Azda každý z nás už očakáva veľkolepý návrat teplejšieho (jarného) počasia, kedy si opäť budeme môcť dovoliť obuť pekné poltopánky, vytiahnuť jarné bundy a odložiť hrubočizné svetre. Ako sa ale starať o pokožku, ktorá počas zimných mesiacoch bola vystavovaná extrémnemu chladu?

Starostlivosť o pery v zime

Zakaždým, keď vyjdete z domu, by ste mali mať po ruke balzam. Tým, že pery boli vystavované extrémnym teplotám, praskali, je nutné ich pravidelne hydratovať. Jelení loj alebo aj placenta sú ideálne balzamy na to, aby ste si pery hydratovali.

Tvár

Aby pokožka na tvári vyzerala sviežo a mladistvo aj v pokročilejšom veku, nemali by ste zanedbávať odličovanie.

Čudovali by ste sa, ale veľa žien akosi pozabúda na odličovanie očí a pleti, čím si spôsobuje vznik akné. Okrem toho ju pravidelne hydratujte dobrým krémom, ktorý neuškodí vašej pokožke. Poradiť konkrétny prípravok vám nedokážeme, nakoľko každá žena a muž má iný typ pleti a vyhovuje mu niečo iné.

Najskôr však vyskúšajte starú známu klasiku – Niveu. Pri krémovaní si dávajte pozor na znamienka, pretože stačí len jeden zlý pohyb a znamienko si môžete natrhnúť. V tom prípade vám ostáva len okamžite ísť do nemocnice, kde budete musieť podstúpiť odstránenie znamienok.

Vznik bradavíc

Sem- tam sa vám môžu na tvári objaviť malé bradavice, poprípade kožné výrastky. Ak sa však zväčšujú a vám sa to nezdá, neváhajte s návštevou u kožného lekára. Buď vám ich odstránia chirurgicky, alebo vám ich vypália tekutým dusíkom. Upozorňujeme, že čím dlhšie čakáte, tým sa vám bradavice zväčšujú. Zväčšuje sa aj ich koreň, ktorý keď úplne neodstránite, bradavice sa vám opäť objavia. Nepodceňujte preto prevenciu.

Na kúpaliskách noste šľapky, pretože stačí len malá otvorená ranka, cez ktorú vírus prenikne do vášho organizmu a verte, či nie, spôsobí vám veľké bolesti, ktoré môžu trvať až niekoľko mesiacov, prinajhoršom niekoľko rokov.

Aby pleť vyzerala zdravo a sviežo aj v pokročilejšom veku, nemôžete zanedbávať pravidelné stravovanie. Keď budete hladovať alebo ešte horšie – budete jesť iba vyprážané nezdravé potraviny,  elasticita pleti sa zhorší. Vaša pleť budete viditeľne starnúť.

Uvedomte si, že proces starnutia môžete obmedziť. Treba sa len o seba starať. Nielen tak, že si budete pravidelne kupovať nové podprsenky a oblečenie, ale aj tak, že sa budete dostatočne venovať starostlivosti o vašu pokožku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button