Nezaradené

Ako si vybrať dobrý matrac na manželskú posteľ?

Uvažujete nad výmenou starých matracov a chystáte sa spraviť si prieskum medzi obchodmi predávajúcimi matrace? Skôr, ako pôjdete pozerať ponuky matracov, prečítajte si pár praktických rád, ktoré vám výber nových kvalitných matracov výrazne uľahčia.

Veľkosť matraca

Skôr, ako si pozriete ponuku kvalitných matracov, vám odporúčame skontrolovať si veľkosť postele a aj veľkosť starého matraca, ktorý plánujete vymeniť.

Predávajú sa dve veľkosti manželských postelí (200×160 cm a 200×180 cm) a tým aj dve veľkosti matracov. Ľahko by sa mohlo stať, že si namiesto dobrej veľkosti matracov objednáte zlú, ktorá vám do vašej manželskej postele nebude pasovať. Dávajte si na to preto veľký pozor, aby ste nemuseli riešiť prípadné reklamácie. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť matrac.

Tvrdosť matraca

Okrem veľkosti matraca si všímajte aj tvrdosť. Tá býva označovaná v piatich stupňoch tvrdosti. Prvý stupeň sú extrémne mäkké matrace. Piaty stupeň vyhľadávajú ľudia ťažšej váhy.

Tvrdosť matraca ovplyvňuje tuhosť, ale do určitej miery aj váha človeka.

Ak ste ľahší, odporúčame kúpu mäkších matracov. Ak máte nadváhu, odporúčame vám skôr tvrdšie matrace.

Pri prenášaní matracov dávajte pozor, aby ste nezavadili o nábytok a najmä o kovanie na nábytok. Ak ste si vybrali kovanie HETTICH, nemusíte sa báť poškodenia. Ak ho ale nemáte, môže sa stať, že si nielenže poškodíte kovanie nábytku, ale aj natrhnete matrac.

Materiál matraca

Matrace sa vyrábajú z rôznych materiálov, no jeden by sme vám predsa len odporúčali najviac. Matrace vyrobené zo studenej peny majú vynikajúce vysokoelastické vlastnosti, zachovávajú si tvar a majú dlhú životnosť, dalo by sa povedať, že najväčšiu zo všetkých materiálov na výrobu matracov. Ich najväčšou výhodou je vysoká vzdušnosť matraca.

Studená pena je vlastne pena s veľkými pórmi, ktoré umožňujú odvod tepla a priedušnosť.

Ak hľadáte nový matrac, prečítajte si naše praktické rady. Ak vás ale nezaujal matrac zo studenej peny, odporúčame vám ešte taštičkové matrace, latexové matrace, ale aj kvalitné penové matrace.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button