Nezaradené

Ako v Pokémon GO získavať skúsenosti, CP (Combat Points) a Evolúcia?

ako v Pokémon GO získavať skúsenosti a Combat PointsHru Pokemon Go vám asi predstavovať nemusíme. Jedná sa aktuálne o celosvetový fenomén, ktorý doslova obletel celú zemeguľu. Túto návykovú hru nehrajú len deti, ale hojne ju hrajú aj dospelí, úradníci, lekári a dokonca aj prezidenti. Sme zvedaví kam až toto šialenstvo zájde. Popularita je tak vysoká, že dokonca vypadávajú herné servery. Avšak pozrime sa na to ako fungujú skúsenosti, XP, combat pointy (CP) a evolúcia v hre Pokemon Go?

Ako získavať skúsenosti (XP)?

Ako náhle sa vám podarí odchytiť, alebo uloviť vášho nového pokémona, získate skúsenosti (XP) a hviezdny prach, alebo nejaké jedlo pre toho daného pokémona, ktorého ste získali. Skúsenosti (XP) potrebujete pre ďalší postup na vašu vyššiu úroveň (level).

Ak sa dostanete na 5. level odomkne sa vám možnosť navštevovať telocvične (Gym) a bojovať tak proti ostatným trénerom v pokémon hre.

Hviezdny prášok a strava pre pokémonov sú vhodné na vývoj vašich pokémonov. Máte tu tiež možnosť „Power up“, ktoré pridá vášmu pokémonovi život a silu.

Ďalšou možnosťou je takzvané „Evolve“ (evolúcia), čo je veľmi dôležitá vec určená k vývoju pokémona do nasledujúceho štádia.

Čo robiť keď mám viac rovnakých pokémonov?

Ak máte viac rovnakých pokémonov, môžete ich venovať starému známemu profesorovi Willowovi. Profesor Willow vám za ne dá nejaké sladkosti, ktoré môžete využiť na evolúciu vašich ulovených pokémonov.

Pokémona darujete tak, že kliknete na Pokéball na vašej hlavnej obrazovke -> vyberiete Pokemon -> potom v zozname vyberte vášho pokémona a v dolnej časti stlačte „Transfer“.

profesor WillowDajte si pozor nech zbytočne nevyhadzuje pokémonov. Každý pokémon je totiž rôzne silný a zameraný. Posielajte profesorovi Willow iba tých slabších pokémonov (Vyberajte podľa CP – Combat Points, ktoré označujú silu Pokémona).

Sladkosti, ktoré získate od Willowa využíjete na evolučný vývoj pokémona, tak aby bol silnejší v danom druhu.

Avšak, aby toto fungovalo, musíte mať naozaj veľa sladkostí.

Čo je to CP – Combat Points (Sila Pokémona) a Evolúcia?

čo znamená v pokémon GO CPVšetci Pokemoni majú daný počet CP (Combat Points) bodov. Vo finále CP body určujú ako je pokemon silný, čím vyššie je CP (Combat Points) číslo, tým väčšiu silu pokémon má.

Ak máte veľa pokémonov a uvažujete, že nejakého dáte Willowovi, pozerajte sa na tých s najnižším CP číslom. Sladkosti, ktoré dostanete použite na vylepšenie vášho najlepšieho pokémona, ktorý má najviac CP (Combat points).

Ako získať CP (Combat Points) a ako ich navyšovať?

Bojové body, alebo aj CP (Combat Points) môžete získavať navyšovaním úrovne daného pokémona (levelu), za ktoré zaplatíte napríklad hviezdnym prachom (Star dust), alebo sladkosťami, ktoré získate od Profesora Willowa. Samozrejme s rastúcim levelom rastie aj cena vylepšenia.

CP (Combat Points) bodmi sa tiež navyšujú podľa toho aký máte level hráča, s rastúcim levelom hráčov sa navyšuje aj CP.

Mnoho hráčov má dilemu v tom, či najskôr zvýšiť CP u pokémona a až potom ho skrz evolúciu vyvinúť, alebo naopak. Konkrétne riešenie na túto situáciu asi nie je, ale podľa sedliackeho rozumu je lepšie zvýšiť CP iba u pokémonov, ktorí už sami o sebe majú vysoké CP.

Netreba to robiť u slabých pokémonov. Tým pádom je lepšie vyvíjať pokémonov s vyšším CP – a aj za nich získate viac skúseností.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button