Nezaradené

Ako bojovať v Pokémon GO?

ako bojovať v pokémon GO v telocvičniPripravili sme ďalší článok na tému ako bojovať v Pokémon GO. Hra Pokémon Go sa teší z obrovskej globálnej popularity, ktorá stále narastá a celkom určite robí Nintende a vývojárom z Niantic Labs radosť. Až pred niekoľkými dňami oficiálne spustili Pokémon Go aj na Slovensku a už teraz pri obyčajnej prechádzke vonku narazíte minimálne na niekoľko ľudí držiacich telefón, ktorí hľadajú pokémonov. Takýto fenomén sa objaví raz za pár rokov a teraz ho tu máme, otázkou je ako dlho táto popularita pretrvá.

Ako dobre bojovať v Pokémon Go návod?

Na otázku ako bojovať v Pokémon Go nie je celkom jednoduchá odpoveď. Vezmeme si to pekne po poriadku. Najprv, aby ste vôbec mali prístup do telocvične (Gymu) kde budete mať možnosť porovnať svoje sily s ostatnými hráčmi alebo sa tiež pustiť do boja, potrebujete dosiahnuť 5. level.

Dosiahnutie 5. úrovne vám otvorí množstvo nových herných možností a príležitostí. Okrem bojovania, môžete tiež získavať a zbierať špeciálne itemy (predmety), po obsadení telocvične (Gymu) vašimi pokémonmi po určitú dobu. Dobre, ako sa k možnosti boja dostať vieme, ale ako bojovať v Pokémon Go telocvični, alebo Gyme?

Pokémon GO bitka a telocvičňaBojovať je zatiaľ možné iba v špeciálnych miestach nazývaných telocvične (Gym).

Na mape tieto objekty spoznáte podľa veľkého špeciálneho znaku, tvári sa to ako veža a na streche väčšinou sedí, alebo poletuje nejaký pokémon.

Väčšinou sú farebne odlíšené, podľa toho aký tím telocvičňu obsadil. Podľa toho si tiež môžete vybrať či chcete priateľský súboj, alebo nevraživý boj na život a na smrť proti nepriateľovi.

Ako začať boj a ako postupovať?

Najprv musíte prísť do telocvične (Gymu) a vyzvať nejakého hráča, ktorý sa nachádza vo vnútri. Avšak tento proces nastane ihneď ako vstúpite do telocvične. Niektorí uvádzajú, že najlepšia taktika ako bojovať v Pokémon Go je snažiť sa čo najrýchlejšie vyklikať súpera a tým ho poraziť skôr, ako on porazí vás.

Avšak môžete skúsiť tiež stratégiu zvanú „Dodge“, alebo inými slovami vyhýbanie sa ranam. Vyhnúť útokom sa môžete ťahaním prsta do strany. Keď toto urobíte ihneď na začiatku a vyhnete sa tak prvým útokom súpera, získate tak čas vykonať protiútok a budete vždy o 1-2 útoky popredu a súpera ľahko porazíte.

Čo robiť po vyhratej bitkev Pokémon GO?

aký tím si zvoliť v Pokémon GOAk už poznáte odpoveď na otázku ako bojovať v Pokémon Go a ste vybavený teóriou, môžete vyraziť do praxe a skúsiť si zabojovať (od 5.levelu).

Avšak ak sa vám podarí úspešne vyhrať váš boj na nepriateľskom území a obsadíte tak telocvičňu vaším tímom, je možné vložiť do telocvične (Gymu) svojho vlastného Pokémona.

V telocvični sa dá zvyšovať takzvaná prestíž tímu, čím viac má telocvičňa prestíže, tým viac má voľných slotov (miest) pre nových hráčov.

Ako bojovať v Pokémon Go – Tipy a triky

Jeden tip ako bojovať v Pokémon Go, sme vám už dali a to ten s vyhýbaním sa útokom súpera. Avšak v bojoch môžete využiť aj špeciálne útoky. Tieto špeciálne útoky sa nabijú pod ukazovateľom životov pokémona. Avšak dobre si rozmyslite, či a aký špeciálny útok použijete, alebo nie. Každý špeciálny útok je iný a niektoré špeciálne útoky sú slabšie.

Tiež veľmi dôležitý tip sú Potion (liečivé lektvary a predmety), vďaka ktorým môžete svojho pokémona vyliečiť a vrátiť rýchlo do hry. Môžete dostať klasické Potion, Super Potion, alebo Hyper Potion, tieto predmety sa dajú za herné peniaze aj kúpiť. Tieto itemy vám pokémona vyliečia, však existuje ďalší predmet nazvaný Revive a ten funguje tak, že úplne oživí pokémona, ktorý je mŕtvy.

Napíšte nám do diskusie nižšie, ako bojujete v Pokémon Go vy a akú stratégiu využívate. Prípadne sa podeľte o ostatné skúsenosti s ďalšími hráčmi. Prečítajte si podrobný pokémon GO návod.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button