Internet

Ako získavať kvalitné informácie?

ako získavať kvalitné informácieTakmer 70% mladých ľudí vyhľadáva informácie na internete. Nájsť dnes plnohodnotné a pravdivé informácie je čoraz ťažšie. Či už pri písaní záverečnej práce, alebo aj v práci potrebujeme vyhľadať informácie. A kde ich hľadáme? No predsa na internete. Získať ale kvalitné informácie môžete jedine z kníh, a to je problém. Mnoho ľudí dnes nenavštevuje kníhkupectvá a knihám sa vyhýba. Skôr si volia audioknihy alebo informácie na internete. Je to však dobrá voľba? Ako získavať kvalitné informácie?

Rozhodne nie. Informácie na internete bývajú zastaralé. Samozrejme, nie všetky, ale problém je v tom, že mnoho ľudí si ani neoveruje zdroj informácii a spolieha sa, že informácie uvedené na internete sú overené a pravdivé. V niektorých prípadoch to tak ale nie je. Česť výnimkám.

Navštevujte kníhkupectvá a kupujte knihy

Snažte sa preto viac zameriavať na informácie uvedených v knihách. Dnes nemáte problém zohnať právnickú literatúru, ekonomickú literatúru a rôzne iné odborné knihy. Stačí zájsť do kníhkupectva, popýtať sa na konkrétne knihy a ak ich nemajú, môžu vám ich objednať.

Dokonca nie je problém pozrieť si konkrétny titul aj priamo na internetových kníhkupectvách. Zistíte, či je na sklade a ak nie, viete, že nemusíte zbytočne míňať cestu do kníhkupectva, ale navštívite druhé.

motivačná literatúra obrazokPoprípade ak zháňate konkrétny titul z motivačnej literatúry, prezrite si web stránku kníhkupectva. Motivačná literatúra zažíva v posledných rokoch veľký boom.

Nájdete v nich množstvo myšlienok, ktoré budú vo vašom živote zohrávať dôležitú rolu.

Učte deti k láske ku knihám

V prvom rade učte svoje ratolesti k láske ku knihám. Samozrejme, internet im nezakazujte. Skúste im ale vysvetliť, že kvalitné aktuálne informácie z akéhokoľvek sektoru získajú jedine z kníh.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button