Auto-moto

Autorohože a autokoberce: Viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Rozhodujete sa, ktorý typ materiálu zvoliť? Pripravili sme pre vás prehľad výhod a nevýhod oboch. Keďže každému vyhovuje niečo iné, finálne rozhodnutie bude na vás.

Aký je rozdiel medzi Autorohože a autokoberce
Zdroj obrázku: Andrey Sayfutdinov / Shutterstock.com

Gumové autorohože pre milovníkov praktickosti

Ako už z ich názvu vyplýva, ide o vysoko odolné autorohože vyrobené z protišmykovej gumy, ktorá zabezpečí, že nohy vodiča a spolujazdcov budú pevne na zemi.

Výhody

Medzi hlavné výhody patrí ich vodeodolnosť a vyvýšené okraje, ktoré zabránia pretekaniu vody. Nahromadenú vody poľahky vylejete vďaka ohybnosti rohože a s prebytočnou vodou si tiež robiť starosti nemusíte. Jednoducho rohože utriete suchou látkou.

Nevýhody

Milovníkom luxusných auto interiérov sa môžu zdať aj napriek praktickosti, neestetické. Aj farebná paleta je veľmi obmedzená – väčšinou ich nájdete len v čiernej farbe.

Autokoberce pre milovníkov dizajnu

Kvalitné autokoberce sa vyrábajú z odolných textílií a sú obšívané pevnými niťami. Rozmery sú špecifické podľa typu vozidla.

Výhody

Ani pri dobrých autokobercoch sa nemusíte báť pretečenia vody až na dno. Spodok je vyrobený z pevnej tkaniny, ktorá vodu zadrží.

Medzi výhody môžeme jednoznačne zaradiť ich elegantný vzhľad a aj možnosti umiestnenia loga automobilu či predajcu. Nájdete ich vo viacerých farebných prevedeniach, čo vám oproti klasickým čiernym autorohožiam dáva možnosť vyhrať sa s interiérom vášho auta do najmenších detailov.

Nevýhody

Autokoberce sú prateľné, no v porovnaní s autorohožami je ich čistenie komplikovanejšie. Najmä počas jesenných a zimných dní, kedy je vody veľa, sa treba pripraviť na ich častejšiu údržbu. Nehovoriac o tom, ak sa často pohybujete v zaprášenom či špinavom prostredí.

Už ste sa rozhodli?

Keďže aj autorohože aj autokoberce zabránia pretekaniu vody, snáď jediným rozdielom, ktorý môže u vás zavážiť je dizajn.

Ak ste ochotný kvôli luxusnému interiéru vášho auta častejšie autokoberce čistiť, potom neváhajte a zaobstarajte si ich. Autokoberce vám to vynahradia ich mäkkosťou a pohodlím pri šoférovaní. Pre praktických šoférov, ktorí majú radi rýchlu údržbu a ich prioritou je mať nohy pevne na podlahe, sú vhodnejšie gumové autorohože.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button