DomácnosťNávody

Ako zamedziť šíreniu vírusov v rámci domácnosti?

Koronakríza zmenila naše životy od základov. Mnohí z nás na tento rok nebudú spomínať v dobrom. Našimi súčasťami sa stali nielen ochranné rúška, ale aj dezinfekčné prostriedky.

Aby sme sa však dostatočne chránili pred vírusmi, nesmieme podceniť ani ochranu domácnosti pred vírusmi. Ako zamedziť šíreniu vírusov v rámci domácnosti?

Ako odstráiť vírusy v domácnosti
Zdroj obrázka: Autor: Brian A Jackson / Shutterstock.com

Pravidelne vetrajte

Čerstvý vzduch je v domácnosti veľmi potrebný a je potrebný aj pre náš imunitný systém. Snažte sa preto počas zimy viackrát denne nárazovo vetrať. Výmena vzduchu je potrebná najmä vtedy, ak trávime celé dni v interiéri. Vírusy a baktérie tak nebudú mať šancu, ak budeme pravidelne vetrať.

Pri vetraní ale nezabúdajte vypínať kúrenie, aby sa vám radiátory (ak máte ústredné kúrenie a termostatické hlavice) nenahrievali. Výrazne tak znížite náklady na kúrenie.

Miestnosti neprekurujte

V domácnosti by sme mali mať príjemný, nie však suchý vzduch. Práve suchý vzduch predstavuje ideálne podmienky na šírenie vírusov. Tým, že vysušuje sliznice, otvára cestu vírusom do nášho organizmu.

Odporúčame vám preto miestnosti neprekurovať. Ak plánujete teraz tráviť čas leňošením na gauči, radšej sa prikryte, ale zbytočne miestnosť neprekurujte.

Keď treba, dajte si deku aj pod seba. Ochránite tak modernú poťahovú látku sedacej súpravy, ale zároveň budete mať pod sebou teplúčko. V miestnostiach by sme si mali udržiavať teplotu okolo 21ºC,v spálni by malo byť 19ºC.

Utierajte často chytané plochy

Okrem pravidelného vetrania a udržiavania optimálnej teploty v interiéri odporúčame utierať často chytané plochy. Jedná sa o úchytky na nábytok, vypínače, kľučky, záchodovú misu, ale aj diaľkové ovládače, či mobily. Práve na týchto plochách nájdete najviac vírusov a baktérií, preto je potrebné ich pravidelne dezinfikovať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button