Domácnosť

Praktické a jednoduché tipy, ako si zariadiť krásnu obývaciu izbu

Obývacia izba je samostatným centrom každého domu alebo bytu. Práve v nej sa zhromažďujeme za účelom osobnej relaxácie, voľna a spoločne trávených chvíľ s celou rodinou. K tomuto účelu musím byť preto miestnosť vybavená tým najlepším zariadením, ktoré je nielen funkčné, ale aj dizajnovo krásne.

Ako si zariadiť obývaciu izbu

Zariadiť si ju môžete akýmkoľvek štýlom, ktorý je ovplyvnený vaším vkusom, preferenciami, ale aj finančnými možnosťami. V podstate to znamená – správne zvolený materiál, veľkosť a typ doplnkov, ktoré všetky vyššie spomenuté vlastnosti charakterizujú najlepšie.

Pokiaľ však neviete, o ktoré prvky presne ide, inšpirujte sa jednoduchými a esteticky krásnymi doplnkami v zozname nášho článku.

Nesmiete zabúdať, že všetky dekoratívne prvky by sa mali harmonicky dopĺňať a zoskupovať jednotlivé zóny v miestnostiach do jedného celku.

Usporiadanie a voľba nábytku v obývacej izbe

Ak si chcete priestor obývacej izby zariadiť k vašej maximálnej spokojnosti, nemali by ste tento zbytočne preťažovať veľkým množstvom nábytku. Snažte sa dodržiavať medzi jeho jednotlivými kusmi vzdialenosť minimálne 80 centimetrov.

V prípade, že máte k dispozícii väčšie priestory, je lepšie, ak nábytok umiestnite pozdĺž najdlhšej steny. V malom priestore obývacej izby je zasa vhodné používať posuvný, modulárny a menší nábytok, ktorý sa dá v prípade potreby prispôsobiť aktuálnym podmienkam.

Veľmi dobre vám v tomto smere pomôže napríklad aj multifunkčná taburetka, ktorá má optimálne rozmery, zaisťuje potrebné pohodlie, je jednoduchá na premiestňovanie, manipuláciu a údržbu.

Vhodné a nenáročné dekorácie

Zariadenie moderného priestoru je dnes založené na minimalistickom štýle, čo znamená jednoduché línie, neutrálne farby a plne funkčné vybavenie.

O ten sa dokážu postarať nielen stále viac obľúbené plastové dekorácie, ale aj textilné materiály, ktoré vytvárajú v priestore pohodlie a útulnosť. Znamená to umiestniť do priestoru príjemne mäkké koberce, vankúše alebo prikrývky.

Pomôcť si môžete aj rôznymi figúrami, vázami alebo rámikmi s rodinnými fotografiami. Všetky tieto a mnohé ďalšie jednoduché doplnky dodajú priestoru originálny štýl a vyzdvihnú jeho sofistikovanosť.

Elegancia a luxus v obývacej izbe

O vytvorenie elegancie a luxusu v interiéri sa môžu postarať predmety so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá odráža svetlo.

Vyskúšať to môžete aj so závesmi. Ideálne sú dlhé, v bohatých krémových odtieňoch alebo iných monochromatických farbách, ktoré opticky zvýšia strop a priestor zväčšia.

Pozornosť určite zaujme aj originálny luster, krásne zelené izbové kvety, ktoré osviežia vzduch, alebo jednoduchý koberec s nevšedným vzorom.

Príjemné zariadenie priestoru obývacej izby zvýrazníte aj vhodne zvoleným osvetlením. Bodové LED-ky alebo lampy zabudované do viacúrovňového stropu sú skvelým riešením.

Aby ste sa cítili vo svojom dome príjemne a pohodlne, nemusíte vyhľadávať zložité spôsoby zariaďovania. Stačí dodržiavať niekoľko pravidiel, myslieť na vaše individuálne preferencie a výsledný komfort prekvapí nielen vás, ale aj vašich hostí. Tak to s našimi inšpiráciami vyskúšajte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button