Návody

Ako zabezpečiť priestory firmy, aby vám už žiadny tovar nezmizol?

Pre firmy, ktoré nejakým spôsobom nakladajú s tovarom, či už ide o výrobne, veľkoobchody, či maloobchodné predajne, je zabezpečenie firemných priestorov absolútne esenciálne. Tovar, s ktorým takáto firma obchoduje, je totižto prakticky jej majetkom a ak by došlo k jeho odcudzeniu, je to akoby niekto „vybielil“ firemný účet.

Ako zabezpečiť priestory firmy
Zdroj obrázka: Autor: pdsci / Shutterstock.com

Kamery uvidia všetko

Len si to predstavte, príde vám nový tovar, na ktorý ste čakali poriadne dlho, pokiaľ sa k vám dostal všetkými možným druhmi prepravy, vrátane ekonomickej námornej prepravy. Potom cez víkend bude váš sklad opustený a keď v pondelok prídete, s hrôzou zistíte, že množstvo tovaru (a teda vášho majetku) chýba.

Predísť sa tomu dá jednoducho. A nemusíte si platiť nonstop strážnu službu. Jednoducho zabezpečte svoje priestory.

Takým pomyselným základom je kamerový systém. Vhodne rozmiestnené kamery, dostatočne veľký harddisk v rekordéri, aby bolo kam ukladať záznam z týchto kamier a vaša firma bude pod neustálym dozorom.

Aby ste ihneď vedeli, že do vašej firmy zavítal niekto nepozvaný

Aj keď sa dá záznam kamier pozerať aj na diaľku, kľudne aj cez váš smartfón, určite neplánujete nonstop sledovať kamery. A tým pádom rieši kamerový systém skôr minulé udalosti. Ak však chcete ihneď vedieť ak sa v priestoroch vašej firmy bude diať niečo podozrivé, potrebujete spoľahlivú elektrickú zabezpečovaciu signalizáciu. Dlhý názov, že? Ešteže sa bežne označujú skratkou EZS.

Mozgom EZS je jej ústredňa. Na ňu sú napojené v prvom rade detektory, ktoré monitorujú priestor, v ktorom sa nachádzajú.

Podľa určenia reagujú na rôzne podnety, napríklad na pohyb, či na špecifické frekvencie, ktoré vydáva rozbíjajúce sa sklo.

Ak vďaka týmto detektorom EZS vyhodnotí, že došlo k narušeniu monitorovaného priestoru, dá o tom náležite vedieť rôznymi spôsobmi. „Klasicky“ v podobe hlučných sirén, či napríklad diskrétne odoslaním SMS správy na váš mobilný telefón.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button