Úvod / Internet / Ako vyhľadávať s Googlom?

Ako vyhľadávať s Googlom?

ako vyhľadávať s googlomNajobľúbenejší vyhľadávač Google používajú denne milióny ľudí po celom svete. Veľa z nich, ale nemá potuchy o rozšírených možnostiach vyhľadávania. My si teraz ukážeme ako s Googlom nájsť čokoľvek si zaumienite. Ako vyhľadávať s Googlom?

Postup:

Zo všetkého najskôr prepnite na rozšírené vyhľadávanie, ktoré vám one, netušené možnosti ponúkne. Nastavte si počet zobrazených výsledkov na 100, aby ste nemuseli stále stránkovať. Prvé štyri kolónky nám ponúknu vyhľadávania so všetkými slovami, s presnou frázou, s aspoň jedným zo slov a neobsahujúce slová. Všimnite si, že ak do nich niečo zadáte, tak vo vyhľadávacom okienku sa objavia špeciálne znaky.

Špeciálne znaky


vyhľadávanie na googleÁno, s Googlom môžete používať aj skratky. Ak pred slovo napíšete pomlčku, tak to znamená, vyhľadávanie s neobsahujúcimi slovami .. ak dáte slová medzi úvodzovky, tak to znamená s presnou frázou. Vďaka tomu nemusíte stále prepínať na rozšírené vyhľadávanie.

V ďalšom odseku funkcií vyhľadávača sa môžeme opäť vyhrať. Môžeme si nastaviť jazyk stránky, domény, podľa dátumu. Google ponúka naozaj veľa možností pri vyhľadávaní.

Pokročilé vyhľadávanie


Google, ale neponúka len vyhľadávanie webov. Môžete si nastaviť napr. vyhľadávanie obrázkov, ktoré má tiež svoje rozšírené vyhľadávanie. Môžete použiť filter podľa času publikovania, podľa formátu, veľkosti alebo typ obrázka (tvár, kresby, …). Výpočet funkcií ale nekončí, vyskúšajte si vyhľadávanie v mapách, v správach vo videách atď.

Veľmi mocný nástroj sa nachádza pod odkazom Jazykové nástroje. S pomocou tejto funkcie môžete vyhľadávať anglické stránky a Google vám ich všetky preloží. Pre jazykovo neznalého jedinca to musí byť ozajstná bomba.

Ako vyhľadávať s Googlom?
5 (100%) 20 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako začať písať na klávesnici všetkými desiatimi?

Písať všetkými desiatimi na klávesnici – to je oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Budú vám …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *