Internet

Čo je to WordPress?

WordPress je v súčasnosti najrozšírenejším CMS systémom pre tvorbu internetových stránok. Prináša možnosť vytvorenia profesionálnej webovej stránky bez znalostí programovania. Ponúka množstvo funkcií a vysokú kvalitu dizajnu. Pozrime sa aj na jeho ďalšie výhody.

Pre koho je WordPress určený

WordPress využijete na vytvorenie osobnej aj firemnej web stránky s akýmkoľvek zameraním. Pri tvorbe stránok máte na výber z množstva voľne dostupných alebo prémiových tém. Bohatý výber WordPress tém zahŕňa témy pre blogy, jednostránkové weby malých podnikateľov aj nadnárodné korporácie a e-shopy. O tom, že WordPress prináša profesionálnu kvalitu svedčí aj to, že ho používajú mnohé známe svetové značky.

💡 Tip: ak sa chcete naučiť pracovať s WordPressom, pozrite si tento užitočný WordPress návod pre používateľov.

Aké výhody vám WordPress prinesie

 1. WordPress je open source — znamená to, že celý systém je zadarmo. Potrebujete si zakúpiť len doménu a hosting.
 2. Jednoducho sa používa. Nainštalovanie témy a vytvorenie stránky zvládne bez problémov aj začiatočník. Aj úprava vzhľadu stránky je jednoduchá. Nemusíte tráviť množstvo času samotným vytváraním stránky, môžete sa sústrediť na kvalitu obsahu.
 3. Máte na výber z množstva voľne dostupných šablón. Voľne dostupné šablóny zahŕňajú obrovské množstvo zamerania webov. Ak vám nebude vyhovovať žiadna z voľne dostupných tém, môžete si zaobstarať niektorú z platených šablón. Každá šablóna ponúka možnosti úpravy vzhľadu podľa vašich predstáv.
 4. Ak potrebujete pridať na stánku nové funkcie, pridáte ich pomocou rôznych pluginov. K dispozícii máte množstvo voľne dostupných alebo prémiových pluginov.
 5. Pomocou toho systému vytvoríte kvalitné stránky s všestranným zameraním. Na stránke môžete vytvárať diskusné fóra, prepojiť stránku na sociálne siete, či vkladať obrázky a videá. Vytvoríte tiež plne funkčný e-shop. A WordPress má toho pre vás ešte oveľa viac.
 6. Pri tvorbe stránky je vám k dispozícii kvalitná dokumentácia a návody.
 7. WordPress umožňuje používať rôzne nástroje na analýzu sledovanosti návštevnosti vašej stránky.
 8. Celý systém ako aj jednotlivé pluginy sú pravidelne aktualizované. Aktualizácie prinášajú nové funkcie, opravy chýb a zlepšenie bezpečnosti stránok. Všetky menšie aktualizácie sa nainštalujú automaticky. Väčšie sa vykonávajú manuálne.
 9. Je bezpečný. WordPress neobsahuje bezpečnostné diery. Ochranu pred hacknutím vám okrem toho zabezpečí aj výber kvalitného webhostingu a dodržiavanie iných bezpečnostných opatrení. Napríklad používanie silného hesla a pravidelné aktualizovanie stránky. K dispozícii máte tiež bezpečnostné pluginy.
 10. WordPress je SEO friendly. To znamená, že je navrhnutý tak, aby vyhovoval požiadavkám SEO optimalizácie. Pre lepšie nastavenie SEO optimalizácie stránky ponúka tiež viaceré pluginy. Vďaka SEO optimalizácii stránky zabezpečíte umiestnenie vášho webu na popredných miestach vo vyhľadávaní. Zvýšite tak návštevnosť vašej stránky.
 11. Použitie vopred pripravených WordPress tém je lacnejším riešením ako vytvorenie celej stránky programátorom. Nemusíte sa pritom báť, že webu budú chýbať konkrétne funkcie. Stačí, ak si vyberiete vhodnú tému a pluginy.
 12. Je rýchly. Stránky bežiace na WordPresse nie sú pomalé. Ak chcete zlepšiť rýchlosť vašej stránky, potrebujete najmä kvalitný webhosting a kvalitnú WordPress tému. Nainštalujte si tiež len pluginy, ktoré naozaj potrebujete. Príliš veľa zastaraných a nepoužívaných pluginov spomaľuje stránku.
 13. Väčšina šablón je responzívna. To znamená, že zobrazovanie vašej stránky sa prispôsobí koncovému zariadeniu. Návštevníci internetu si ju budú môcť pohodlne prezerať aj na mobilných zariadeniach.

Má WordPress aj nevýhody?

Pre niekoho môže byť nevýhodou nutnosť manuálnej aktualizácie väčších aktualizácií pluginov, tém, či celého systému. Túto nevýhodu však iste preváži množstvo vyššie uvedených výhod.

Autor: Vladimír Juroško – WordPress nadšenec a autor článkov na: WP.sk, světWP.cz, WProom.com, WProom.de, WPeasy.cn, WPworld.com.br, WProom.ru, WPworld.es, światWP.pl, WPvilága.hu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button