Auto-motoAko si vybrať

Ako si správne vybrať prístrešok na auto?

Spoľahlivá ochrana vozidla je na nezaplatenie. Prevenciu pred poškodením ale aj ideálne miesto na parkovanie zabezpečí práve prístrešok na auto. Je obľúbenou súčasťou mnohých domov a poskytuje vozidlu skvelú ochranu vozidla pred poveternostnými podmienkami. Ako si však správne takýto prístrešok na auto vybrať a čo zvážiť pri výbere a kúpe?

Návod ako si vybrať prístrešok na auto
Zdroj: Depositphotos.com

Starostlivosť o vozidlo v sebe zahŕňa nielen pravidelný servis či kvalitné palivo, ktoré tankujete.

Jej súčasťou je aj vytvorenie spoľahlivého a bezpečného miesta, na ktorom svoje auto budete môcť parkovať. Tak mu zabezpečíte nielen čestné miesto, ale aj spoľahlivú ochranu pred vplyvmi počasia, či už je to dážď, sneh, vietor či dokonca krupobitie.

Poveternostným vplyvom sa, žiaľ, nemôžeme vyhnúť, no skvelou správou je, že sa ochranu pred nimi dokážeme pripraviť. A tak môžete pripraviť aj miesto, na ktorom bude vaše vozidlo chránené. Prístrešok na auto je v tomto prípade skvelou voľbou.

Drevený prístrešok na auto – spoľahlivá voľba

Ponuka prístreškov na autá je dnes naozaj široká, najčastejšie však zrejme natrafíte práve na drevené prístrešky na autá. Nájdete ich v rôznych veľkostiach či tvaroch, preto sa nemusíte obávať, že by ste mali problém vybrať si ten správny práve pre vás.

Drevené prístrešky na autá sú overeným a spoľahlivým spôsobom, ako vášmu vozidlu zabezpečiť ochranu a vytvoriť si tak aj trvalé miesto na parkovanie.

Drevené prístrešky na autá môžu byť súčasťou domu, a teda byť pripojené k jednej či viacerým stenám domu, alebo môžu pokojne stáť samostatne na pozemku. Ako si zrealizujete váš vlastný prístrešok na auto záleží v prvom rade od vašich preferencií a potom aj dispozícií záhrady či domu.

Dôležitým faktorom, na ktorý by ste sa pri realizácii prístrešku na auto mali zamerať, je aj jeho vzdialenosť od prístupovej cesty. Najideálnejšie by bolo, aby vzdialenosť nebola veľká, aby ste si autom zbytočne nejazdili po záhrade a ničili trávnik.

Ako si správne vybrať prístrešok?

Drevené prístrešky na autá nájdete u rôznych predajcov. Najdôležitejším faktorom, ktorý zohráva úlohu pri výbere, je práve kvalita materiálov.

Drevo prístrešku na auto by malo byť predovšetkým kvalitné, aby dokázalo odolávať vplyvom počasia. Keďže sa prístrešok na auto bude nachádzať v exteriéri, tak bude vystavený dažďu, slnečnému žiareniu, snehu, mrazu ale aj iným vplyvom, ako napríklad drevokazný hmyz či plesne alebo huby. Preto je kvalita materiálov mimoriadne dôležitá.

Kvalitné materiály totiž dokážu oveľa jednoduchšie odolávať náročným vplyvom a tak si drevo zachová svoje zdravie omnoho dlhšie. Prístrešok na auto tak bude mať dlhšiu životnosť a budete si jeho benefity môcť užívať omnoho dlhšie. Jedným z takýchto predajcov, ktorý má v ponuke drevené prístrešky na autá vyrobené z kvalitných materiálov je aj Môjaltánok.sk.

Drevo, ktoré na realizáciu stavieb Môjaltánok.sk využíva, pochádza zo sibírskych a škandinávskych oblastí a vyznačuje sa oveľa vyššou hustotou, ako napríklad tuzemský smrek. Drevo je tak odolnejšie aj pri náročných poveternostných podmienkach.

Ďalším aspektom pri výbere je veľkosť a tvar prístrešku, ktoré však záležia od veľkosti vozidla ale aj dispozícií prostredia, do ktorého by ste prístrešok na auto radi postavili. V podstate pri týchto kritériách môžete mať voľnú ruku a nebojte sa upustiť uzdu fantázii a pokojne si vytvoriť originálny prístrešok na auto.

Prístrešok na auto vám vaše vozidlo ochráni pred vplyvmi počasia, avšak má jednu menšiu nevýhodu. Tou je, že vozidlo nebudete môcť uzamknúť, tak, ako je to v prípade drevených garáží. Aký je rozdiel medzi prístreškom a drevenou garážou a aké výhody so sebou prináša drevená garáž? Prečítajte si tu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button