Ako si vybrať

Ako vybrať vhodný podlahový umývací stroj nielen pre výrobnú halu?

Na úvod máme jednu otázku: čo vy a umývanie podláh u vás doma? Nevadí vám alebo patrí skôr k vašim neobľúbeným domácim prácam? Zrejme záleží aj od toho aké vybavenie na túto činnosť máte. Ak napríklad máte robotický mop, umývanie podláh vám určite nevadí.

Ako si vybrať podlahový umývací stroj
Zdroj obrázka: Autor: THINK A / Shutterstock.com

Kráčajúca, či sedacia obsluha? Otvorené alebo stiesnené priestory?

A teraz si predstavte ako je dôležitá dobrá technika pre umývanie podláh v rôznych priemyselných výrobných halách.

Okrem mnohonásobne väčšej plochy je treba dodržiavať aj zdravotné, hygienické a bezpečnostné normy. Kvalitný podlahový umývací stroj tak patrí k povinnej výbave výrobných hál ako napríklad kvalitné prevodovky, či iná pohonová technika. Podľa čoho však vybrať ten správny?

„Od pohľadu“ je najväčší rozdiel medzi umývacími strojmi s kráčajúcou obsluhou a tými so sediacou obsluhou.

Dôležité je však všímať si aj aký má konkrétny umývací stroj pracovný záber, čiže plochu, akú dokáže stroj vyčistiť bez nutnosti pauzy kvôli vyprázdneniu a naplneniu nádrží, či dobitiu akumulátora.

S tým úzko súvisí aj charakter priestorov, ktoré budú umývacím strojom čistené. Pre veľké otvorené priestory sú vhodné veľké umývacie stroje s väčšou pracovnou šírkou, s ktorými je možné daný priestor umyť čo najrýchlejšie a obratnosť pri nich nie je až tak dôležitá.

Pri stiesnených priestoroch je zase obratnosť alfou a omegou, ktorej sa podriaďuje všetko ostatné.

Bezpečnostné prvky a možnosti servisu

Pri umývacích strojoch je dôležité zvážiť aj to ako sa budú obsluhovať. K jednoduchosti obsluhy prispievajú aj rôzne bezpečnostné prvky, akými sú rôzne senzory, cúvacia kamera a podobná výbava.

Obzvlášť v spomínaných stiesnených priestoroch je opatrná manipulácia a prvky, ktoré ju umožňujú, veľmi dôležitá.

Profesionálne umývacie stroje nie sú lacnou záležitosťou, preto mnohé firmy siahajú po nákupe z druhej ruky.

To je v poriadku, len vtedy je dôležitým kritériom pri výbere aj to, či sú na daný umývací stroj ešte ľahko dostupné náhradné diely a spotrebný materiál a či je možné ho dať niekde servisovať v prípade poruchy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button