Ako si vybrať

Ako správne vybrať a nasadiť kondóm?

návod ako si správne vybrať a nasadiť kondómVýber prvých prezervatívov môže byť hlavne pre mladých ľudí nočnou morou.  Najčastejšie problémy pri výbere kondómu sa týkajú veľkosti, značky a po zakúpení smerujú študenti na Google s otázkou: „ ako správne nasadiť kondóm?“. Ak máte podobný problém, radi vám s výberom prezervatívu poradíme  v nasledujúcich riadkoch.

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že chránený sex nie je žiadna hanba . Vo svete dokonca zakúpite kondómy pre deti, ktoré sa vyznačujú menšími rozmermi. Detské prezervatívy sú reakciou pokročilých národov ako napríklad Švajčiarsko na čoraz rýchlejšie šírene sa informácií prostredníctvom internetu a tým pádom čoraz nižší vek mladistvých, ktorí sa rozhodnú vyskúšať sexuálny život. Čiže starosti bokom, zakúpiť kondómy online alebo v drogérií nie je žiadna hanba !

Akú veľkost kondómu vybrať?

V našich podmienkach zakúpite predovšetkým tzv. „štandardnú veľkosť“  . Ide o rozmery  180 milimetrov na dĺžku a 53 milimetrov na šírku.  Ďalšie veľkosti sú XL – 195mm x 54mm alebo XLL  215 mm x 57 mm. Muži majú problém ak ide o menší rozmer ochrany. V tom prípade ak sa hanbíte kupovať osobne, odporúčame nakúpiť online. Výhoda online nakupovania spočíva ja v tom, že  ušetríte. Balíček viacerých prezervatívov vám príde korektne zabalený až domov.

Značky prezervatívov

Teraz keď už viete aká veľkosť vám vyhovuje je čas siahnuť po tej správnej značke. Určite nekupujte lacné a neoverené značky! Siahnite po známych výrobcoch, ktorí vám zaručia bezpečnosť a zdravie.  Medzi najznámejšie a najlepšie značky prezervatívov patria:

  • Durex
  • Pasante
  • London

Značku Durex určite dobre poznáte a keďže ide aj o prvú spoločnosť, ktorá začala latexové prezervatívy vyrábať určite ju odporúčame ako voľbu číslo 1!

Ako kondóm nasadiť?

Či už ste si zadovážili produkt z internetu alebo ste navštívili najbližšiu lekáreň či drogériu je čas prezervatív správne nasadiť. Nejde o žiadnu vedu ale aj tak v každom prípade vám odporúčame si tento postup naštudovať ešte pred samotnou „akciou“.

Ochranu vždy navliekajte na stoporený úd!  Prezeravtív odstráňte odtrhnutím vrchnej časti. Odtrhnite iba vrchnú časť, určite netrhajte obal cez stred alebo šikmo inak riskujete poškodenie!  Jemne uchopte špičku aby ste nevytvorili vzduchovú bublinu a rolovacím pohybom produkt navlečte až ku koreňu.

Po akte odporúčame ochranu napustiť napríklad vodou aby ste si boli istý, že sa kondóm nepretrhol. Použitý produkt následne zabaľte do hygienickej vreckovky a vyhoďte do koša. Nikdy nepoužívajte ochranu dva krát !

Veríme, že sme na podstatné otázky odpovedali. Ak vám však nejaké ostali nezodpovedané zanechajte ich v diskusií pod článkom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button