Ako si vybrať

Ako vybrať najlepší smoothie mixér?

mixer-ovocia-zeleninySmoothie nápoje sú prínosným  zdrojom vitamínov. V dnešnej dobe je populárna ich výroba nie len na udržanie fit línie, ale aj zdravia. Na to, aby ste si takýto drink vedeli pripraviť doma, je potrebný výkonný smoothie mixér, ktorý vám obľúbený nápoj pripraví rýchlo a jednoducho. Samozrejme, nápoj sa dá pripraviť aj pomocou bežných mixérov. Pokiaľ však chcete pripravovať smoothie často, určite sa oplatí investovať do kúpy smoothie mixéra hlavne z praktických dôvodov. Ak sa práve rozhodujete nad kúpou smoothie mixéru, poradíme vám na čo sa zamerať.  Poradia vám odborníci z redakcie TestMagazínu.

Výkon smoothie mixéra

Pri výbere smoothie mixéru je dôležité zamerať sa na jeho samotný výkon. Častokrát sa totiž do smoothie pridávajú jadierka či oriešky, v prípade ľadových nápojov i zamrznuté kocky vody, s pomixovaním ktorých si nejeden mixér nevie efektívne poradiť.

Aby boli vaše nápoje hladké, bez stôp po nerozmixovaných kúskoch ovocia či kockách ľadu je 600W minimálny výkon.

Veľkosť smoothie mixera podľa nárokov

smoothie-mixer-etaDôležité je uvedomiť si aké množstvo nápoju budete pravidelne mixovať. Je to len pre vás a partnera či celú rodinu?

Pokiaľ potrebujete smoothie pre celú rodinu, vyberte si veľké nádoby, ktoré majú objem minimálne 2 litre. Ak potrebujete mixér len pre seba, postačí vám kľudne menšia nádoba s objemom 0,7 –  1 l.

Pamätajte však, čím väčšia a širšia je nádoba, tým praktickejšie je jej samotné umývanie.

Bezpečnosť pri mixovaní

Dôležité je, aby mal mixér integrovanú poistku a protišmykové nožičky. Bezpečnosť je vždy najdôležitejšia, hlavne ak s nim bude pracovať aj vaše dieťa.

Smoothie nádoba sa vyrába z plastu a nie zo skla, z čisto bezpečnostných dôvodov, ktoré by v prípade ulomenia skla mohli nastať.

Cena mixérov: Aj lacné smoothie mixéry dokážu veľa

Vybrať cenovo výhodný a kvalitný mixér je veľakrát umením. Stanovte si cenový limit a na základe neho sa rozhodnite, ktorý mixér bude pre vás ideálny.

smoothie-mixer-electroluxNa trhu sa nachádza pestrý výber týchto mixérov, ich cena sa pohybuje od 20 do 300 €. Tie najlacnejšie nie sú dostatočne výkonné a ich životnosť pri častom používaní nebýva dlhá. Netreba však siahať po tých najdrahších modeloch, ak nie je smoothie nápoj súčasťou vášho každodenného života.

Cenová hranica 100€ bude pre väčšinu bežných užívateľov postačujúca. Vyberte si niektorý z nasledovných modelov, ktoré dopadli výborne v teste odšťavovačov a majú výhodný pomer ceny a kvality:

  • Catler JE 4011
  • Tefal ZC 500 H 38
  • G21 Juicer Perfect
  • Bosch MES 25
  • Sencor SSJ 4042RD

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button