Ako si vybrať

Ako vybrať bezpečnostné dvere?

najkvalitnejšie bezpečnostné dvere na trhuBezpečnostné dvere sú rozhodne dobrou investíciou. Kvalitné a odolné bezpečnostné dvere umožňujú ochrániť domácnosť alebo kanceláriu pred vlámaním. Sú zaistené proti vypáčeniu, vylomeniu, vysadeniu z pántov, roztiahnutiu zárubní a iným možnostiam napadnutia. Pri výbere postupujte podľa tohto návodu.

 

Čo je potrebné ak chcete vybrať dobré bezpečnostné dvere:

  • odborná firma

Zárubne

Najprv je dôležité posúdiť stav zárubní. Ak zárubne nevyhovujú, budete musieť pri výbere bezpečnostných dverí kúpiť aj nové zárubne.

Zmerajte šírku a výšku dverí. Informácie o tom, či sú zárubne drevené, zamurované, montovateľné alebo duté, ďalej potom či sa vchodové dvere otvárajú vpravo alebo vľavo. Predajcovia zvyčajne poskytujú obhliadku nezáväzne.

Základné bezpečnostné normy

Do bytu si kupujeme bezpečnostné dvere, ktoré spĺňajú bezpečnostné normy. U bezpečnostných dverí sa rozlišuje šesť tried.

Čím vyššia trieda, tým vyššie zabezpečenie. Zároveň prípadnému zlodejovi bude dlhšie trvať, než dvere prekoná. Pre byty a rodinné domy sa používajú bezpečnostné dvere tretej alebo štvrtej triedy.

Materiál a farba bezpečnostných dverí

bezpečnostná vložka zámkuPo doriešení technických detailov vyberieme materiál a farbu. Vyberáme od kvalitného plastu až po masívne drevo alebo plech.

Vonkajšia strana dverí môže mať inú farbu ako tá vnútorná.

Zvyčajne sa odporúča, aby vonkajšia strana dverí na chodbe mala rovnaký tvar a farbu ako dvere susedov.

Čím menej budú dvere nápadné, tým lepšie.

Cena

Nechajte si urobiť kalkuláciu. Počítajte s cenou za samotné dvere, dopravu a montáž. Najpredávanejšie dvere do panelového bytu vyjdú bez zárubní zhruba na 700 eur.

Dodatočné služby

ako si kúpiť a vybrať bezpečné dvereInformujte sa na poskytované služby. Najmä dĺžku záruky a prípadne či sú schopní 24 hodín denne poskytovať služby (zabuchnuté dvere, výmena dverí a pod.).

Dôveruj, ale preveruj. Montáž bezpečnostných dverí zásadne zverujeme špecializovanej firme. Preto si overíme jej dôveryhodnosť a pravosť užívaných certifikátov.

Nikdy nie je na škodu aktívne si vyhľadať poznatky zákazníkov firmy.

Pýtajte sa na prístup ku klientovi, spokojnosť s vykonanými prácami a ako pracovníci firmy pristupovali k špeciálnym želaniam či reklamáciám zákazníka.

Záloha za dvere

Pripravte si zálohu. Pri objednávaní dverí je veľakrát požadovaná záloha, zvyčajne 10 percent z ceny. Požadujte potvrdenie o úhrade.

Varovanie

Lacné zámkové vložky do dverí sú kameňom úrazu. Starostlivo si zistite, či zámkové vložky majú rovnakú bezpečnostnú triedu ako bezpečnostné dvere.

Vyberajte len originálne zámky renomovaných výrobcov. Uistite sa, že všetky použité komponenty sú certifikované.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button