Ako si vybraťDeti

Ako vybrať babysitterku?

babysiterkaNarodením dieťaťa sa náš život otočí úplne naruby. Veci predtým dôležité sa zdajú byť nepodstatné, všetko sa točí len okolo toho nášho malého pokladu, ktorý si zatiaľ vôbec neuvedomuje, akú obrovskú úlohu v našom živote hrá. Dali by sme za neho život, urobili pre neho všetko, dali mu to najlepšie. A to ako z hľadiska citového, tak aj materiálneho. Čo sa materiálnych vecí týka, je to o peniazoch a možnostiach rodičov, ale lásku dávame deťom od narodenia po celý život. Nezištne a z celého srdca. Ako vybrať babysitterku?

Obdobie, kedy sú deti s nami doma a sú len naše, patrí k najkrajším. Väčšina mamičiek na materskej dovolenke si tento čas užíva, a hoci to chce niekedy pevné nervy, stojí to zato. Ale každé obdobie raz pominie, deti odrastú a je potrebné posunúť sa ďalej.

Musím do práce – kto bude strážiť dieťa?

V dnešnej dobe je hitom mať svoju babysitterku. Ak máme dostatok finančných prostriedkov, môžeme sa smelo pustiť do výberu vhodnej kandidátky. Lenže komu ten náš drahokam zveriť?

Kto si zaslúži takú dôveru, aby sme mu zverili to najcennejšie, čo na svete máme?

Kritériá výberu babysitterky

Správny výber babysitterky je nesmierne dôležitý. Mali by sme si stanoviť kritériá výberu a tých sa potom držať. Nebuďme zbytočne skromní, dajme si do požiadaviek všetko, čo nám napadne a je pre nás dôležité. Veď ide o naše dieťa.

Predchádzajúce skúsenosti

Kandidátkou môže byť mladá študentka, ktorá si chce privyrobiť popri štúdiu, mamička na materskej, ale aj pani v dôchodkovom veku. Každý variant má svoje klady aj zápory. Mladá študentka nebude mať určite toľko skúseností s opatrovaním detí, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou svoje vlastné ešte nemá, ale aj vďaka tomu má veľa elánu a chuti sa našim deťom venovať, hrať sa s nimi, rozvíjať ich schopnosti a zručnosti.

ako vybrať babysitterkuMamičke na materskej určite nemôže nikto prisudzovať nedostatok skúseností, na druhej strane môže byť práve táto skutočnosť paradoxne nevýhodou. Výchova vlastných detí je náročná vec, o tom niet pochýb a môže sa stať, že našej opatrovateľke nebude ostávať elán na výchovu a starostlivosť o cudzie deti.

Pani v dôchodkovom veku môže našim deťom odovzdať svoje skúsenosti, byť im napríklad aj náhradnou babičkou, ale na druhú stranu môže používať metódy, ktoré sa nám v dnešnej dobe môžu javiť ako zastarané. Vždy ale záleží na konkrétnej osobe, ako na nás bude pôsobiť a aký dojem na nás urobí.

Referencie

Ak má uchádzačka výborné referencie – či už od agentúry alebo priamo rodiny, ktorá jej služby využívala pred nami, určite si ju vyberieme radšej než paniu alebo slečnu, o ktorej nič nevieme.

Vzdelávanie

Pri výbere môžeme tiež zohľadniť skutočnosť, či má osoba nami zvolená deťom čo ponúknuť aj v oblasti vzdelávania. Či už je to zábavné alebo náučné čítanie, spev, recitácia, hry, ale ak chceme, je tu aj možnosť výučby cudzieho jazyka. Záleží len na nás a hlavne na našich deťoch, ktoré činnosti im budú vyhovovať.

Vzťah k deťom

starostlivosť o detiSkúsená matka iste na prvý pohľad spozná, či žena, uchádzajúca sa o post pestúnky k našim deťom, k deťom vzťah skutočne má. A hlavne aký.

Určite nehľadáme prísnu nekompromisnú osobu, ale ani osobu bez štipky autority. Ideálne je niečo medzi. Ak sa pridá k tomu ľudskosť a láskavosť, máme vyhrané.

Flexibilita

Ideálna babysitterka je tá, ktorá je nám k dispozícii kedykoľvek, vo dne aj v noci.

Spoľahlivosť

Asi najdôležitejšími vlastnosťami našej pestúnky by mala byť spoľahlivosť a dôvera. Sú hlavným predpokladom, bez nich nemožno v tomto smere nadviazať žiadnu spoluprácu.

Diskrétnosť

Nech už si ako babysitterku zvolíme kohokoľvek, je to v každom prípade cudzí človek, ktorý vo veľkej miere nahliadne do nášho súkromia. Ako veľmi diskrétna je nami zvolená osoba, to zistíme až časom, avšak ak má opatrovateľka dobré referencie, dá sa predpokladať, že nebude z našej domácnosti vynášať žiadne informácie.

V babysitterke môžu naše deti získať nielen pestúnku, ale – ak máme šťastie pri výbere – aj nového člena rodiny.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button