Nezaradené

Ako vyberať kvalitné obliečky?

ako si správne vybrať kvalitné posteľné obliečkyV súčasnosti sa nemáme problém dostať k lacnej posteľnej bielizni. Akonáhle však padne reč na kvalitu, väčšina výrobkov nezodpovedá kvalite a spotrebitelia sú skôr, či neskôr nútení hľadať iného výrobcu obliečok. Ako si však vyberať z množstva ponúk posteľnej bielizne kvalitné obliečky?

Metrový textil

Ak chcete naozaj kvalitné obliečky, odporúčame vám vyhľadať si metrový textil, v ktorom okrem kvalitných látok predávajú aj ušitú posteľnú bielizeň.

Práve u nich si vyberiete síce o čosi drahšiu posteľnú bielizeň, ale zato kvalitnejšiu, ktorá vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa praním poškodila. Nájdete tam dokonca aj pekné detské obliečky pre svoje deti, resp. pre svoje vnúčatá.

Rozmer a materiál obliečok je dôležitý

Ak si chcete vybrať kvalitné obliečky, okrem ceny zohľadňujte aj rozmer a materiál, z ktorého sú obliečky vyrobené. Zákazníci najčastejšie vyhľadávajú bavlnené obliečky a niet sa čo čudovať, sú naozaj veľmi kvalitné a na dotyk príjemné, čo ocenia aj ľudia s atopickým ekzémom.

Čo sa týka materiálu okrem bavlnených obliečok si môžete vybrať jemné flanelové obliečky, ktoré dostatočne zahrejú najmä v zimnom období, poprípade saténové, ktoré však využijete skôr cez horúce letné noci. Odporúčame vám vyberať obliečky veľkosti 200×140 cm (paplón) a 70×90 cm (vankúš).

Potlač obliečok

Pri výbere obliečok zohľadňujeme predovšetkým potlač. Potlač sa vykonáva najčastejšie týmito farbivami – reaktívnymi a pigmentovými.

Z vlastných skúseností vám odporúčame vyberať si skôr obliečky potláčané reaktívnymi farbivami. Vydržia podstatne dlhšie ako tie potláčané pigmentovými farbivami.

Zapínanie obliečok

Čo sa týka zapínania, uprednostňujte skôr obliečky zapínateľné na zips. Z ekonomického hľadiska sa vám oplatia skôr obliečky so zapínaním na gombíky. Je však na vás, ktorý spôsob zapínania si zvolíte. Každé má svoje pre a proti.

Pri kúpe obliečok by sme nemali šetriť, teda ak chceme kvalitné, ktoré nám vydržia niekoľko rokov bez toho, aby sa na nich odzrkadlil zub času. Farebné prevedenie obliečok prispôsobte doplnkom v spálni a pokojne aj rámom na obrazoch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button