DomácnosťZáhrada

Ako správne osádzať závesný kôš?

zavesny kos

Samozavlažovacie závesné koše predstavujú dobrú variantu ako úspešne pestovať rastliny v kvetináčoch a nádobách na balkónoch. Zvlášť ak do nich vyberiete tie správne a efektne vyzerajúce rastliny, budú vás svojou krásou tešiť po celé leto. Tentoraz si povieme, ako osadiť anglický závesný kôš. Tento kôš sa od bežných závesných nádob odlišuje tým, že jeho steny sú tvorené drôtenou mriežkou. Závesný kôš má väčší priemer, než závesné nádoby, čo môže byť ich veľká výhoda. Môžeme teda do nich vysadiť viac letničiek, kôš bude vyzerať bohatšie a zaujímavejšie.

Čo potrebujete ak chcete osádzať závesný kôš:

  • závesný kôš
  • substrát na balkónové kvetiny
  • sadenice rastlín

Zabezpečenie vlahy závesného koša

pestry zavesny kosOka drôtených košov sú dosť veľké, a teda by sa z nich sypala zemina von. Najskôr ich teda musíme vyložiť nejakým materiálom, napríklad machom. Jeho vrstva však musí byť silná, najlepšie až 5 cm.

Na mach rozložíme plastovú fóliu, do ktorej sme vopred urobili niekoľko otvorov, aby z koša po zaliatí rastlín mohla odtekať prebytočná voda.

Pokračujeme zeminou

Na fóliu s otvormi rozhrnieme zeminu – čerstvú a do nej potom vysádzame rastliny. Mala by to byť zemina pre pestovanie balkónových rastlín s prídavkom hnojivá.

Myslite aj na horný obvod

ako spravit zavesny kos

Neosadzujte kôš iba zvrchu, ale rastliny vysaďte aj po hornom obvode. Sadenice pretiahnite cez oká drôteného koša.

Čo ak nemáte mach?

Ak nemáte mach vôbec alebo ho nemáte dostatok, kúpte si radšej v predajni aj výstelku z kokosových vlákien alebo z rašelinových vlákien. Nevyzerá síce tak prírodne ako mach, ale je možné použiť ju opakovane.

Čo nasadiť do závesného koša?

Na osadenie závesného koša sú vhodné rastliny typu: petúnie, bakopa, železník, lobelky atď. Ak zvolíte napríklad aj pestrejšiu farebnú kombináciu, nemusí to byť zle.

Zvlášť pestré závesné koše vedia veľmi dobre oživiť aj stroho vyzerajúce miesta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button