Úvod / Návody / Ako si vyrobiť 3D okuliare?

Ako si vyrobiť 3D okuliare?

3D okuliareS 3D filmami prichádzajú na trh aj rôzne 3D okuliare, ktoré poskytujú úplne nový a skvelý zážitok z pozerania filmov. Je to už o niečom inom ako len pozerať film na obyčajnej telke. Poďme si teda pozrieť ako si takéto trojrozmerné okuliare vyrobiť doma.

Čo je potrebné ak si chcete vyrobiť 3D okuliare:


  • nožnice
  • šablóna 3D okuliarov
  • celofán
  • lepidlo či lepiaca páska

Alebo môžete použiť:

  • staršie slnečné okuliareako na domáce 3D okuliare
  • farebný plast
  • lepidlo
  • pílka na vyrezanie tvarov do plastu

Prakticky existujú dve možnosti, ako si vytvoriť trojrozmerné okuliare. Na prvom mieste teda stojí rozhodnutie, ktorý postup si vybrať. Prvá metóda, ktorú popíšeme, je lacnejšia a menej náročná. Najprv si vytlačte šablónu okuliarov alebo si nájdite na internete ich vzor.

Z čoho sa 3D okuliare skladajú?

Papierové trojrozmerné okuliare sa skladajú z troch častí. Akonáhle zo šablóny trojrozmerné okuliare vystrihnete, vystrihnite tiež celofánové fólie, ktoré do okuliarov umiestnite. Červenú fóliu na ľavé oko a modrú vpravo. Fólie prilepte lepidlom alebo použite lepiacu pásku. Prilepte tiež nožičky 3D okuliarov. Teraz sú hotové.

výroba 3D okuliarovDruhá možnosť spočíva v tom, že si nájdeme staršie slnečné okuliare, ktoré už nepoužívame. Z nich si urobíme trojrozmerné okuliare, získajú tak nové využitie. Pôvodné sklá musíme vymeniť za silný plast – vo farbe červenej a modrej farbe pre každé oko.

Najväčším problémom zrejme bude odstraňovanie pôvodných skiel a následné vkladanie farebných plastových šošoviek. Preto túto variantu odporúčame skôr zručnejšími – napríklad sa výroba takých 3D okuliarov môže stať víkendovú zábavou pre otca v dielni.

Výroba takýto okuliarov je zábava


Trojrozmerné okuliare  si v rodine určite najviac obľúbia deti. Nechajte ich, aby si svoje okuliare vyrobili samy. Samozrejme pod vaším dohľadom, aby si neublížili nožnicami. Ak sa vám návod páči, dajte mu bod a hviezdičky.

Ako si vyrobiť 3D okuliare?
4.9 (98.18%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *