Zdravie a krása

Ako sa cítiť fit teraz na jeseň, keď je slnka pomenej?

Slnečných lúčov bude čoraz menej. Ranné lúče budú zubaté a budeme sa budievať práve vtedy, keď bude za oknami vládnuť hmla, ktorá je pre jesenné obdobie typická. S jeseňou však prichádza do mnohých domácnosti jesenná depresia. Labilnejšie povahy jej rýchlejšie podľahnú. Príčinou môže byť nedostatok vitamínu D, ale aj stereotyp. Všetko sa však dá napraviť. Ako sa ale cítiť fit teraz na jeseň, keď je slnka pomenej?

Zmeňte svoje stravovacie návyky

Jeseň je obdobím, kedy väčšina domáceho ovocia dozrieva. Dozrievajú jablká, hrušky, hrozno, slivky, papriky, paradajky a tekvica. Skúste sa preto orientovať na sezónne potraviny a jedávajte čo najviac čerstvého ovocia a zeleniny.

Klasickú bielu múku nahraďte zdravšími múkami, napríklad špaldovou múkou, makovou múkou, tekvicovou múkou, kokosovou múkou, ale napríklad aj chutnou tapiokovou múkou. Skúste bielu pšeničnú múku nahradiť zdravšími náhradami a zlepší sa vám trávenie.

Zmenou stravovacích návykov sa vám upravia výsledky a budete sa cítiť fit.

Doprajte si prechádzky v prírode

Les, príroda je dokonalým miestnom na regeneráciu a dobitie energie. Využite každú voľnú príležitosť a chodievajte do prírody vždy, keď vám to čas a počasie umožní.

Nepodceňujte však vrstvenie. V lese býva chladnejšie a to isté platí, ak pôjdete do vyšších nadmorských výšok.

Ak sa chcete cítiť fit, pravidelné prechádzky v prírode vás budú dobíjať. Dávajte si však pozor na zubaté slnko, ktoré je v horách silnejšie.

Používajte ochranné krémy na opaľovanie, ak chcete pokožku na tvári chrániť pred vráskami. Vrásky na tvári majú a budú mať všetky ženy. Prečo ale robiť všetko pre to, aby sa objavili skôr?

Vyskúšajte novú aktivitu

Keď vám teraz na jeseň klesá energia, okrem prechádzok v prírode vyskúšajte novú aktivitu. Vyskúšajte beh, nordic walking, čítajte papierové knihy, vyskúšajte maľovanie, venujte sa kreatívnym hrám, venujte sa plávaniu, chodievajte do fitka, zajednajte si termín laserovej epilácie. Jednoducho robte to, čo vás baví, napĺňa a nájdite si čas na to, čo ste cez leto nestihli.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button